SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Karta Moja Biedronka ma blisko 12 mln użytkowników. Rośnie jej popularność także poza Polską

Program lojalnościowy Moja Biedronka (Jeronimo Martins) ma już ponad 11,8 miliona aktywnych użytkowników. Od roku mogą z niego korzystać również użytkownicy zagranicznych numerów telefonów z sąsiednich krajów. Obecnie z karty Moja Biedronka najaktywniej korzystają Czesi, zaraz za nimi są Ukraińcy i Litwini.

Article

Jak informuje Jeronimo Martins Polska, karta Moja Biedronka (wydawana klientom sklepów Biedronka) ma już 11,8 mln użytkowników.

Zdecydowaną większość jej posiadaczy stanowią klienci z polskimi numerami telefonów. Od kwietnia 2021 roku przybywa także użytkowników z zagranicy. To wtedy Biedronka umożliwiła rejestrację kart MB na numery z Litwy i Niemiec, następnie w październiku umożliwiła to Ukraińcom, Czechom i Słowakom.

Pieluchy Dada kupują wszyscy

Analitycy sieci sprawdzili jak wyglądają preferencje zakupowe przedstawicieli tych 6 krajów na podstawie 3 ostatnich miesięcy.

Czesi są amatorami ryb morskich m.in. śledzi oraz makreli wędzonej, często kupują pieluchy Dada, a także sery pleśniowe typu Camembert. Ukraińcy doceniają pieluchy Dada, polskie masła, śmietany i mleko, często wybierają wędliny oraz świeże mięso wieprzowe. Jest też znacząca grupa miłośników śledzia po kołobrzesku.

Litwini stawiają na proste i sprawdzone rozwiązania: np. żeberka BBQ wolno gotowane, piwa oraz alkohole wysokoprocentowe.  Niemcy wpadają do sklepów sieci Biedronka po mięso. Kupują m.in. kiełbasę (szczególnie białą) i szynki, ale lubią też deser w postaci ciast z Biedronki. Słowacy szukają przede wszystkim nabiału. Interesują ich: masło i mleko Mleczna Dolina, a także pieluszki Dada.

- Należy zwrócić uwagę, że wiele osób z zagranicy korzysta z polskich numerów telefonów z racji tutejszego miejsca zamieszkania, więc te dane dotyczą głownie tych, którzy do tej pory stale przekraczali granicę z myślą o zakupach w Biedronce. Cieszymy się, że Biedronka jest coraz popularniejsza w sąsiednich krajach -  mówi Jakub Mazur, młodszy menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

Czesi w czołówce

Wśród zagranicznych numerów przypisanych do kart Moja Biedronka najwięcej z nich jest aktualnie czeskich (41 proc.), ukraińskich (25 proc.) i litewskich (18 proc.). W lutym i marcu zauważalnie wzrosła ilość nowych aktywacji kart Moja Biedronka przypisanych do numerów telefonów z Polski (odpowiednio: 20 proc. i 15 proc. więcej, niż średnio w ostatnich trzech miesiącach 2021 roku).

Z dostępnych publicznie informacji wynika, że wielu uchodźców z Ukrainy po przejściu granicy otrzymuje polskie karty SIM. Oznacza to, że wspomniany przyrost rejestracji polskich numerów może mieć związek z wybuchem wojny w Ukrainie, ale też akcjami marketingowymi i promocjami, które prowadzi Biedronka (np. Wielka Loteria Wygraj Mieszkanie z Biedronką), ponieważ te zdarzenia są równoległe.

Analizy przygotowywane są w oparciu o prefiks kierunkowy oznaczający kraj, z którego pochodzi dany numer telefonu.

Dołącz do dyskusji: Karta Moja Biedronka ma blisko 12 mln użytkowników. Rośnie jej popularność także poza Polską

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl