SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Money.pl zaskarży UOKiK

Portal Money.pl rozważa zaskarżenie działań Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta do sądu.

We wtorek UOKiK wysłał do mediów komunikat, w którym sugeruje, że portal Money.pl mógł dopuścić się spamu. Prezes Urzędu zbada, czy właściciel serwisu w sposób należyty wykonuje umowę o świadczenie subskrypcji usługi e-gazety. Bowiem z informacji zebranych przez Urząd wynika, że mogło dojść do fałszowania rozsyłanych do adresatów nagłówków e-mail. Jak podaje UOKiK w stopce wysyłanych wiadomości zamieszczana była informacja, że nadawcą jest Money.pl, tymczasem treść wskazywała, że przesyłki zostały skierowane do odbiorców nie przez portal, ale przez inne podmioty np. Bank BPH.

“Jesteśmy oburzeni. Takie działania są niezgodne z prawem, nieetyczne, godzą w dobre imię Money.pl oraz nie przystoją urzędnikowi państwowemu, zwłaszcza reprezentującemu UOKiK” – mówi Arkadiusz Osiak, prezes zarządu Money.pl Sp. z o.o. “Oznaczanie jako nadawcy listu faktycznego autora jego treści ma ułatwiać przeglądanie korespondencji internautom, a nie wprowadzać ich w błąd! Tę metodę stosują niemal wszystkie portale w Polsce. UOKiK nie dość, że nie zbadał dokładnie sprawy, to rzuca oskarżenia w kierunku jednego, wybranego portalu – Money.pl. Dodatkowo w kontekście określenia ‘spam’, które oznacza zupełnie coś innego.”

Jak informuje Money.pl sposób wysyłania wiadomości przez portal Money.pl jest zgodny z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. i regulaminem subskrypcji usługi e-gazety Money.pl. Nie dochodzi przy tym do przekazania danych naszych użytkowników podmiotom zewnętrznym, w tym reklamodawcom.

- Próba określania tej metody jako "fałszowanie nagłówków e-mail" godzi nie tylko w dobre imię Money.pl, ale również w dobre imię pozostałych witryn i ich reklamodawców. A bezpodstawne sugerowanie dziennikarzom i opinii publicznej, tylko dla osiągnięcia efektu PR-owego, że Money.pl wysyła spam, jest wykroczeniem. Dlatego właśnie rozważamy zaskarżenie działań UOKiK do sądu - dodaje Tomasz Bonek, redaktor naczelny Money.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Money.pl zaskarży UOKiK

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl