SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Odchodzi kolejna gwiazda starego TVP Info. „Opuściłam tego Titanica”

Z końcem marca z Telewizją Polską pożegnała się Monika Borkowska, do grudnia ub.r. reporterka „Wiadomości” oraz prowadząca programy publicystyczne w TVP Info.

Monika Borkowska w "Minęła 20", fot. screen z TVP InfoMonika Borkowska w

O swoim pożegnaniu z Telewizją Polską Monika Borkowska poinformowała w poniedziałek na platformie X. Odniosła się do tego, że na portalu internetowym TVP Info nie pojawił się tekst o opisanych przez Wirtualną Polskę zastrzeżeń co do działań prokurator Ewy Wrzosek z listopada ub.r. w sprawie mediów publicznych.

- Nie mogłam już dłużej na to patrzeć. Nie chciałam być częścią takiej szopki. Właśnie dlatego z końcem miesiąca opuściłam tego TITANICA. Skała blisko. Oglądalność leci w dół - wyliczyła Monika Borkowska.

- Ja...no cóż...wbiję na jakiś inny bal.  Z weselszą muzyką - zapowiedziała.

Monika Borkowska w „Wiadomościach” i TVP Info

Z centralą Telewizji Polskiej Monika Borkowska była związana od czerwca ub.r. Przygotowywała materiały do głównego wydania „Wiadomości”, przede wszystkim na temat krajowej polityki. Ponadto dołączyła do gospodarzy cyklów publicystycznych „Minęła 8”, „Minęła 9” i „Za czy przeciw” w TVP Info. Przedtem przez kilka lat była reporterką w TVP3 Łódź.

Wcześniej Borkowska była też związana z Kukiz ’15 (jako dyrektor biura prasowego i koordynatorka w powiecie skierniewickim), a jesienią 2018 roku bez powodzenia startowała z listy PiS w wyborach samorządowych, ubiegała się o mandat radnej w Skierniewicach.

W listopadzie użytkownik platformy X kolekcjonujący ujęcia z „Wiadomości” przypomniał, że w 2019 roku Monika Borkowska wypowiedziała się w materiale tego programu jako „mieszkanka Skierniewic”. Borkowska tłumaczyła, że mówiła wtedy o sprawie ważnej dla lokalnej społeczności.

Czytaj także: Znamy pensje dyrektorów w TVP 

Poprzednie odsłony TVP Info, „Panoramy”, „Teleexpressu” i „Wiadomości” zniknęły 20 grudnia ub.r., zaraz po wprowadzniu zmian we władzach Telewizji Polskiej. W nowych wersjach były przywracane w końcówce grudnia i styczniu (w miejsce „Wiadomości” od 21 grudnia emitowana jest „19.30”). Dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został Grzegorz Sajór, wicedyrektorami Paweł Moskalewicz i Jan Ciszecki, a redakcją „19.30” zarządza Paweł Płuska.

TVP pożegnał się ze zdecydowaną większością dziennikarzy i wydawców z poprzednich zespołów TVP Info i programów informacyjnych. Spora grupa dołączyła do Telewizji Republika, jako ostatni jak na razie Adrian Klarenbach, który od drugiej połowy marca prowadzi kilka cyklów publicystycznych.

Nadawca rozstał się także z prawie wszystkimi korespondentami zagranicznymi, w tym Tomaszem Jędruchowem (Czechy), Maksymilianem Maszendą (Francja) Cezarym Gmyzem (Niemcy), Rafałem Stańczykiem (USA) oraz Dominiką Ćosić (Bruksela). Miejsce Maksymiliana Maszendy we Francji zajęła jako korespondentka TVP Anna Kowalska, była dziennikarka TVN, a nowym korespondentem w USA został Marcin Antosiewicz.

Dołącz do dyskusji: Odchodzi kolejna gwiazda starego TVP Info. „Opuściłam tego Titanica”

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
buhahaha
Opuściła? Sama? A ktoś ją w ogóle chciał?
odpowiedź
User
Żart
Po co ona to pisze? Przecież wiadomo że nie chcą z nią pracować. Chyba twierdzenie alternatywnej rzeczywistości za bardzo weszło jej w krew…
odpowiedź
User
major
Programy Borkowskiej nigdy nie były nudne, a to powinien być priorytet w publicystyce. Oby się przesiadła z Titanica na biało-czerwonego żaglówka.
odpowiedź