SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Monika Krześniak-Sajewicz zwolniona z „Rzeczpospolitej”

Dziennikarka ekonomiczna Monika Krześniak-Sajewicz po ponad 8 latach pracy pożegnała się z „Rzeczpospolitą” (Gremi Media). Wcześniej pracowała w „Gazecie Prawnej”.

Monika Krześniak-Sajewicz, fot. „Rzeczpospolita”Article

O odejściu z „Rzeczpospolitej” Krześniak-Sajewicz poinformowała na Twitterze. - Dostałam wypowiedzenie - poinformowała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, o szczegółach nie chciała mówić.

Monika Krześniak-Sajewicz pracowała w dzienniku od wiosny 2008 roku, pisała głównie o bankach i innych instytucjach finansowych, od wiosny br. prowadziła też niektóre wydania programu „#Rzeczobiznesie” w serwisie Rp.pl. Wcześniej przez sześć lat była związana z „Gazetą Prawną”. W 2004 i 2015 roku otrzymała nagrodę dziennikarską Związku Banków Polskich im. Mariana Krzaka, a w 2013 roku - nagrodę specjalną Grand Press dla dziennikarza ekonomicznego.

To kolejna osoba żegnająca się z redakcją „Rzeczpospolitej”. We wrześniu do Grupy Onet przeszli dziennikarze polityczni Andrzej Gajcy i Andrzej Stankiewicz, a w zeszłym tygodniu wypowiedzenia złożyli redaktorzy „Plusa Minusa” Dominik Zdort, Beata Zubowicz, Wojciech Stanisławski i Filip Memches (będą pracować jeszcze trzy miesiące).

Od połowy listopada wicenaczelnym „Rzeczpospolitej” jest Andrzej Stec, a naczelnym serwisu internetowego Rp.pl - Cezary Szymanek. Ten drugi był wcześniej redaktorem naczelnym miesięczników „Sukces” i „Bloomberg Businessweek Polska”, które tak samo jak „Uważam Rze” od początku przyszłego roku nie będą już ukazywać się w wersjach drukowanych.

Według danych ZKDP w pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 54 753 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Monika Krześniak-Sajewicz zwolniona z „Rzeczpospolitej”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fv
szybko róbmy pikietę ! fajnosłuchacze wspomogą !
odpowiedź
User
Plaku
Powoli z Rzepy zaczyna się robić liberalno-lewicowy biuletyn, który skończy w wersji elektronicznej dla nikogo.
odpowiedź
User
Paweł
Chorzy wyznawcy PiSu uważają, że każdy kto nie popiera ślepo ich partii ten z góry jest wrogiem. Najbardziej śmieszy określenie lewak..przecież to co robi PiS to jakaś dziwna mieszanka chorych idei, w tym socjalizmu! Państwowe banki, kontrola zgromadzeń, PRLowski system szkolny itd.
odpowiedź