SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Monika Olejnik przegrała proces z „W Sieci” o okładkę z Wojciechem Jaruzelskim

Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił pozew dziennikarki Moniki Olejnik przeciwko redaktorowi naczelnemu i wydawcy tygodnika „W Sieci” za okładkę z grudnia 2013 roku, na której została przedstawiona obok gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Przerobione zdjęcie podpisano „Dzieci esbeków i ludzie PZPR rządzą w mediach”.

Article

Wydanie z Moniką Olejnik i gen. Jaruzelskim na okładce ukazało się 9 grudnia 2013 roku, zamieszczono w nim fragmenty książki „Resortowe dzieci. Media”, w której autorzy opisywali m.in. biografię Olejnik. Sąd na wniosek dziennikarki zobowiązał wydawcę „W Sieci” do zaprzestania rozpowszechniania okładki.

Odrzucono za to wniosek, by „W Sieci” nie mogło pisać o jej poglądach i biografii. W kwietniu 2014 roku Olejnik pozwała redaktora naczelnego tygodnika Jacka Karnowskiego i wydawcę pisma Grupę Fratria. W pozwie domagała się przeprosin w mediach.

We wtorek pozew dziennikarki został odrzucony w całości przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Strona pozwana w przyjętej linii obrony argumentowała, że proces dotyczy publikowania memów bez pytania o zgodę osób, których one dotyczą.

Na razie nie wiadomo, czy Monika Olejnik odwoła się od postanowienia sądu okręgowego.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2013 roku Olejnik bezskutecznie domagała się od „W Sieci” przeprosin za umieszczenie jej zdjęcia przy artykule „Brunatne pióra” opisującym ataki dziennikarzy na Kościół (więcej na ten temat).

W sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem „W Sieci” wynosiła 77 812 egz. (według ZKDP - zobacz dane wszystkich tygodników opinii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Monika Olejnik przegrała proces z „W Sieci” o okładkę z Wojciechem Jaruzelskim

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
Ładna para. Za mundurem panny sznurem.
70 32
odpowiedź
User
Ach te tablety, miala byc lapka w gore,czyli 5:0 Sorry
Ładna para. Za mundurem panny sznurem.
25 12
odpowiedź
User
Tryb
Dobrze się stało
49 32
odpowiedź
User
radar
W Polsce tylko Rydzyka i kościół nie można obrażać .
22 61
odpowiedź
User
BAINTZVAOU
A czego to się wstydzić. Przecież generał Jaruzelski - czy się go lubi czy nie - to jednak postać historyczna. Misiek Kaaaaminski tam nie wstydzi sie, że biegał z szablą do Pinocheta lezącego w szpitalu w Londynie i dobrze na tym wyszedł, bo nawet poslem z Platformy został... :-) :-) :-)
33 11
odpowiedź
User
derlon
najważniejsze, że p. Monika nie miała wątpliwości co do treści zawartej w książce.
39 7
odpowiedź
User
horacy43
Czy na prawdę nikomu poza mną nie uwłacza taki news? Skoro sąd odrzuca pozew, to nie mowy o przegranym procesie. Odrzuca się ze względów formalnych albo braku opłat. Proponuję takich mediomatołów WYRZUCAĆ. Na zbity pysk.
8 18
odpowiedź
User
Oooo
Abstrahując od całej sprawy, poziom okładek "W Sieci" to absolutne dno. Żadne inne pismo opiniotwórcze w Polsce, z prawej czy z lewej strony, nie jest tak żenujące pod tym względem. Ble!
11 26
odpowiedź
User
zootechnik
Biedna Stokrotka - aż się wzruszyłem
23 5
odpowiedź
User
Bunia
Książka o resortowych dzieciach pisana przez ehe... resortowe dzieci? Doprawdy, znamienne ;)
7 11
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing