SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Monika Olejnik w „Kropce nad i” dała posłowi PO kulę dyskotekową. „Był pan na urodzinach”

Pod koniec poniedziałkowego wydania „Kropki nad i” w TVN24 Monika Olejnik wręczyła posłowi PO Tomaszowi Siemoniakowi kulę dyskotekową, nawiązując do jego obecności na imprezie urodzinowej Roberta Mazurka. Zachowanie Olejnik skrytykowali niektórzy dziennikarze, a Siemoniak zapowiedział, że przeznaczy kulę na aukcję dla potrzebujących ciężko chorych dzieci.

- Ponieważ pan się lubi bawić, był pan na urodzinach - powiedziała z uśmiechem Monika Olejnik, wręczając Tomaszowi Siemoniakowi kulę dyskotekową. Poseł PO początkowo sądził, że to duża bombka.

- Jestem znany z imprezowania, tak, tak - skomentował.

Siemoniak złożył samokrytykę po urodzinach Roberta Mazurka

Tomasz Siemoniak 17 września wieczorem jako jeden z kilkunastu polityków gościł na imprezie urodzinowej dziennikarza Roberta Mazurka. Było to w czasie, gdy w Sejmie prezes NIK Marian Banaś przedstawiał sprawozdanie z działalności tej instytucji.

Po ujawnieniu przez „Fakt” obecności polityków u Mazurka Tomasz Siemoniak i Borys Budka (obaj są wiceprzewodniczącymi Platformy Obywatelskiej) został wezwani przez szefa PO Donalda Tuska

- W związku z niezachowaniem należytych standardów jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO, Donald Tusk wezwał na rozmowę posłów Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka. W wyniku rozmowy obaj oddali się do dyspozycji przewodniczącego"- poinformował PAP rzecznik PO Jan Grabiec.

- Choć nie wypowiadam się w mediach to z szacunku do pytających tutaj krótko odpowiadam: żadnego alkoholu na spotkaniu nie piłem, z posłami PiS żadnego kontaktu tam nie miałem. Z jednym z ministrów (posłem z mojego okręgu wyborczego) i jego żoną (w większej grupie - co widać na zdjęciu) zamieniłem kilka słów przy wyjściu. Wiedzy kto będzie nie miałem - napisał Tomasz Siemoniak w social media w zeszły piątek.

- Żałuję, że w piątek po 21 nie zostałem w Sejmie, ale czułem się zobowiązany potwierdzeniem zaproszenia i zamiarem osobistego złożenia życzeń. Nikt z mediów przed wtorkową publikacją mnie nie pytał, gdzie byłem w piątek wieczorem. Ale oczywiście konsekwencje polityczne są twarde i jasne, ponoszę je oddawszy się do dyspozycji przewodniczącego Donalda Tuska, do którego ocen i wyczucia politycznego mam absolutne zaufanie przez 30 lat współpracy - zaznaczył.

- Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia i z pokorą przyjmuję ostrą krytykę. Przepraszam za wszystkie publiczne skutki mojego działania - dodał Siemoniak.

 

Siemoniak kulę od Olejnik przeznaczy na aukcję charytatywną

Wręczenie Tomaszowi Siemoniakowi kuli dyskotekowej przez Monikę Olejnik krytycznie skomentowali niektórzy dziennikarze aktywni na Twitterze. - Strasznie to słabe ze strony autorów programu - napisał Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski.

- Red. Olejnik dała posłowi Siemoniakowi dyskotekową kulę, bo „pan lubi się bawić”. Wszyscy w przedszkolu turlają się ze śmiechu. A nawet w żłobku - ocenił Przemysław Szubartowicz z Wiadomo.co. - Ale to jest żenujące. Zwłaszcza w tym wykonaniu - stwierdziła Kataryna, felietonistka „Plusa Minusa”

Do sytuacji odniósł się również Tomasz Siemoniak. - Jak wiadomo mam w domu dużo kul dyskotekowych, więc tę otrzymaną od redaktor Moniki Olejnik w 'Kropce nad I" przeznaczę na aukcję dla potrzebujących ciężko chorych dzieci z regionu wałbrzyskiego (podopiecznych Fundacji Polska Fala) podczas najbliższej gali ambasadorów Wałbrzycha - zapowiedział.

Monika Olejnik współorganizowała bale dziennikarzy z politykami

Monika Olejnik przez wiele lat działała w fundacji organizującej coroczny Charytatywny Bal Dziennikarzy, na którym oprócz dziennikarzy i menedżerów mediów bawiło się wielu polityków. Dziennikarka prowadziła m.in. aukcje na cele charytatywne, w ostatniej edycji imprezy na początku 2019 roku było 600 osób, a zebrano 381 tys. zł.

Regularnie pojawiały się komentarze niektórych publicystów, że wspólna zabawa dziennikarzy z politykami, nawet w celach charytatywnych, jest niestosowna i wbrew standardom dziennikarskim.

Według danych Nielsen Audience Measurement od 31 sierpnia ub.r. do 14 lipca br. średnia widownia „Kropki nad i” wyniosła 731 tys. osób.

Z kolei TVN24 w sierpniu br. zanotował 302 296 osób przeciętnej widowni minutowej i 5,47 proc. udziału w rynku oglądalności (6,4 proc. więcej niż rok wcześniej).

Dołącz do dyskusji: Monika Olejnik w „Kropce nad i” dała posłowi PO kulę dyskotekową. „Był pan na urodzinach”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iryk
To jest Hit a TVP Cisza....
odpowiedź
User
Ewa
Niedobrze się robi od patrzenia na olejnik. Podobnie na jej gosci. Czy oni nie maja poczucia samoobciavhu? Zenua
odpowiedź
User
zegarek
Siemoniak to się powinien cieszyć. że ma wsparcie teściowej Donalda.
odpowiedź