SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Monika Olejnik znów przeciw „Newsweekowi”. ‘Redaktor Naczelny odkrył’

Monika Olejnik żartobliwie skrytykowała okładkę i temat przewodni nowego numeru „Newsweeka Polska”. Wcześniej negatywnie oceniła okładkę tygodnika z Antonim Macierewiczem jako terrorystą.

Monika Olejnik znów przeciw „Newsweekowi”. ‘Redaktor Naczelny odkrył’

Tematem okładkowym nowego numeru „Newsweeka Polska” są przejawy antysemityzmu we współczesnej Polsce. Dlatego na pierwszej stronie znajduje się wizerunek Jezusa i Maryi z gwiazdami Dawida na piersi oraz napis „Jezus Maria Żydzi!”. Wątek antysemityzmu podejmuje również Tomasz Lis w artykule wstępnym.

Na swoim fanpage’u facebookowym żartobliwie skomentowała to Monika Olejnik. Dziennikarka napisała: „Redaktor Naczelny odkrył, że Jezus i Maryja byli Żydami. Lepiej późno niż wcale ;)”.

Monika Olejnik nie pierwszy raz w ostatnim czasie krytykuje „Newsweek”. Miesiąc temu, kiedy tygodnik umieścił na okładce Antoniego Macierewicza wystylizowanego na taliba-terrorystę, dziennikarka zamieściła na Facebooku swoją fotografię w podobnym turbanie. Żeby nie pozostawić wątpliwości, dodała opis „Przeciwko okładce ‘Newsweeka’”.

>>> REM: okładka „Newsweeka” z Macierewiczem nie naruszyła norm etycznych 

A tydzień wcześniej Olejnik negatywnie oceniła zacytowanie przez „Newsweek” wpisów z księgi kondolencyjnej ofiar katastrofy smoleńskiej. „To co robi nadredaktor Lis, to jest pornografia polityczna” - podkreśliła.

>>> “Przekrój” i “Wprost” sporo straciły, “Newsweek” do góry

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Monika Olejnik znów przeciw „Newsweekowi”. ‘Redaktor Naczelny odkrył’

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rafał
Swoją drogą ciekawe, że dopiero w Newsweeku widać, jakie z Lisa zero. Kompletnie pozbawione wyczucia, smaku i proporcji. We Wproście tego się nie zauważało, bo podnosił to pismo z kompletnego dna. A Newsweek miał swój poziom i choć też się tabloidyzował, to jednak pewnych granic nie przekraczał. Dlatego tak rażą lisowe okładki robione z lekkością suwnicowego. Wygląda to tak, jakby naczelny czerpał pomysły z żartów roboli przy piwie. Biedaczysko, nie ma poczucia humoru i myśli że to śmieszne
8 8
odpowiedź
User
Konrad
A ty masz swoją gazetę i portal? Nie? I stąd ta zawiść wylewająca się kubłami?
8 8
odpowiedź
User
Tomek
O tym, kto ma rację zadecydują czytelnicy. Poczekajmy na dane ZKDP, dotyczące tego numeru. Jeśli nakład wzrośnie i, co więcej, zapoczątkuje trend wzrostowy pisma, to będzie oznaczać, ze naczelny ma rację. Majaczenie o kundelkach odbieram z niesmakiem, jako typowy objaw typowej polskości - nieświeży koloryt lokalny. A Olejnik - no cóż - musi dbać o to, aby było o niej głośno - lokalna królowa ratingów.
8 8
odpowiedź
User
Jezus, Maria, Lis żenua
Ha, ha, ha... ten prowinncjonalny i prostacki dziennikarz z Zielonej Gory jest tak żenujący, że nawet prosta zootechnik "Stokrotka" się z niego 'nabija'. Właśnie teraz to przy słowie pisanym, bez żadnych wizualnych zakłoceń ,w tych żałosnych felietonach, wstępniakach świetlnie wychodzi miałkość poziomu intelektualnego Lisa.
To odpowiednik Dody w dziennikaratwie, nieważne co, nieważne jak się zbłaźnić, byle było głośno Wyżej tego ch. nie podskoczy, co nawet blondynka Olejnik zauważyła.
8 8
odpowiedź
User
kamil
komentarze na poziomie szamba, słownictwo na poziomie budki z piwem, stylistyka na poziomie dzieci wychowanych na obrazkach i często wagarujących. Co za śmieci komentują ?
8 8
odpowiedź