SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Monika Richardson straciła kontrakt gwiazdorski w TVP 2

Telewizja Polska nie przedłużyła kontraktu gwiazdorskiego zprezenterką TVP 2 Moniką Richardson, która związana jest ze stacjąod 15 lat. TVP zaoferowała jej jedynie możliwość prowadzeniakoncertów czy eventów, bez stałej pensji.

Monika Richardson straciła kontrakt gwiazdorski w TVP 2

- Decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu z Moniką Richardson podjąłdyrektor TVP 2 Krzysztof Nowak - mówi nam Daniel Jabłoński,p.o. rzecznik prasowy TVP. Dlaczego tak się stało? Na topytanie rzecznik nie chciał nam odpowiedzieć.

- Na spotkaniu ze mną dyrektor Nowak powiedział, że nie ma dlamnie jesienią programu, bo taki ma układ ramówki i ma inną ode mnieocenę moich możliwości - mówi w rozmowie zWirtualnemedia.pl. Monika Richardson. Prezenterkausłyszała, że program "Europa da się lubić", który prowadziła przezpięć lat, okazał się sukcesem tylko dzięki dobrej licencji, a niejej osobie.

- Dyrektor powiedział, że prowadzenie formatów to rzecz bardzoprosta, natomiast na prowadzenie programów autorskich mnie nie stać- relacjonuje Richardson.

Wcześniej planowano, że jesienią prezenterka poprowadziteleturniej "Dzieciaki górą", którego gospodarzem wiosną był TomaszKammel. Tak zdecydował poprzedni szef TVP 2 WojciechPawlak, który został zwolniony w lipcu br. - Miesiąc trwały próbyna planie tego programu z z moim udziałem. Dyrektor Nowak, gdyprzyszedł do Dwójki, był przekonany, że ja już prowadziłam tenteleturniej wcześniej, ale mimo tego zdecydował, że jego gospodyniązostanie Marzena Rogalska - opowiada nam Monika Richardson.

Szef Dwójki zaproponował jednak prezenterce pozostanie twarząTVP 2 bez stałego wynagrodzenia i prowadzenie transmitowanych przezstację koncertów oraz innych eventów. - Dyrektor powiedział mi, żew tym osiągnęłam prawdziwe mistrzostwo. Na razie nie dostałamjednak ani jednej takiej oferty, a wiem, że jesienią jestplanowanych tylko kilka takich eventów i wcale nie mam pewności, żezostaną mi one zaproponowane - tłumaczy nam Richardson. Prezenterkanie wyklucza zatem udziału w kampanii reklamowej czy podjęcia pracydla konkurencyjnej stacji. - Czuję się związana z Dwójką, ale w tejchwili rozważam wszystko. To nie był mój wybór - deklaruje.

Monika Richardson związana jest z TVP 2 od 1995roku. W tym czasie poza "Europą da się lubić" prowadziłatakże inne programy o tematyce europejskiej jak m.in."Europejczycy", "Witaj Europo", czy ostatnio "Orzeł czy reszta?".Była także gospodynią m.in. teleturnieju "Tele Adwokat" czymagazynu porannego "Pytanie na śniadanie".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Monika Richardson straciła kontrakt gwiazdorski w TVP 2

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kinol
Słusznie że wyrzucili to wyjątkowo antypatyczne indywiduum,
gratuluję dyrektorze, w pełni się zgadzam z Pana opinią
odpowiedź
User
Basia.
W pelni się zgadzam,wyjatkowo niesympatczna osoba.
odpowiedź
User
Afrulu
A z czego wnioskujecie,że niesympatyczna-znacie ją może?najłatwiej osądzac i pluc jadem na kogoś -bardzo lubiłam programy prowadzone przez p.Monikę pełne humoru i luzu..
odpowiedź