SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Morderczy smog w kampanii informacyjnej Gaspolu (wideo)

Pod hasłem „Smog. Nie puszczaj życia z dymem" ruszyła kampania informacyjna Gaspolu, która pokazuje skąd bierze się smog i jakie niesie za sobą skutki. Za przygotowanie akcji odpowiadają Labmatic Digital i Media People.

Article

Akcja Gaspolu ma uświadamiać społeczeństwo, jakie czynniki w największym stopniu wpływają na powstawanie smogu. Firma pokazuje, że głównymi winowajcami zjawiska są indywidualne gospodarstwa domowe - nie zaś wielki przemysł i komunikacja drogowa.

- Jako firma odpowiedzialna i społecznie zaangażowana zdecydowaliśmy się przeprowadzić kampanię informacyjną, aby wskazać prawdziwą przyczynę bardzo złej jakości powietrza w naszym kraju i, co niezmiernie ważne, rozwiązanie tego problemu. Na ulicach kilkudziesięciu polskich miast pojawią się billboardy pokazujące grupy najbardziej narażone na chorobotwórcze działanie zanieczyszczeń powietrza, to dzieci, kobiety w ciąży, seniorzy oraz osoby uprawiające sport na powietrzu - komentuje Natalia Rostkowska, kierownik komunikacji korporacyjnej w Gaspol SA.

W ramach kampanii powstał spot, w którym pokazane zostają przyczyny i skutki smogu. Jest dostępny na kanale YouTube Gaspolu, będzie również promowany w social mediach.

Komunikację uzupełniają billboardy oraz grafika zamieszczona na autobusach miejskich w trzech aglomeracjach - Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, Warszawie i Trójmieście. Ponadto na stronie internetowej organizatora dostępny jest pakiet informacji na temat smogu, jego źródle oraz wpływie na ludzki organizm, a także o tym, jak można z nim walczyć.

Kampania outdoorowa potrwa do 15 listopada, zaś aktywacje w internecie do grudnia.

Za produkcję spotu, kreację kampanii oraz landing page odpowiada agencja Labmatic Digital. Zakup mediów powierzono Media People.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Morderczy smog w kampanii informacyjnej Gaspolu (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl