SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agencja kreatywna More Bananas wprowadza urlop menstruacyjny

W krakowskiej agencji More Bananas pd początku tego roku osoby menstruujące mogą pobierać płatny urlop menstruacyjny.

Article

Skorzystanie z urlopu menstruacyjnego nie wymaga żadnych formalności, wystarczy zgłosić nieobecność tego samego dnia rano. Co miesiąc każdej osobie menstruującej przysługuje jeden dzień wolny od pracy. W agencji powstał poświęcony tej kwestii odrębny regulamin, udostępniony wszystkim zatrudnionym.

Ania Ledwoń-Blacha pomysłodawczynią urlopów menstruacyjnych w More Bananas

Inicjatorką pomysłu jest Ania Ledwoń-Blacha, creative owner w More Bananas, od wielu lat angażująca się w kampanie edukacyjne, związane z tematyką menstruacji, ubóstwa menstruacyjnego. Agencja ma na koncie m.in. kampanie edukacyjne dla inicjatywy Akcja Menstruacja.

Wprowadzenie urlopu menstruacyjnego w More Bananas poprzedziło głosowanie wszystkich zatrudnionych w agencji. Nikt nie zgłaszał zastrzeżeń.

- Ta inicjatywa ma służyć skorzystaniu z dnia wolnego w okresie wzmożonego bólu i niedogodności związanych z menstruacją, bez utraty dnia urlopu wypoczynkowego. Sam temat normalizacji okresu, jak i wsparcie osób menstruujących są mi niezwykle bliskie. Cieszę się, że udało się wprowadzić nam coś takiego w agencji, co jak się okazuje, aby było prawnie poprawne, nie jest wcale takie proste - mówi Ania Ledwoń-Blacha, creative owner w More Bananas.

Ekspertka wyjaśnia, że w każdym miesiącu potrzebująca osoba może pobrać 1 dzień płatnego urlopu od bezpośredniego przełożonego. - Nie ma ekwiwalentu za niewykorzystanie. Co ważne - nie przechodzi on na kolejny miesiąc. Wymiar dla osoby zatrudnionej w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy - dodaje Ania Ledwoń-Blacha.

Jak mówią nam przedstawiciele agencji, w zespole pomysł został dobrze przyjęty. W More Bananas są nadzieję, że śladem agencji pójdą inne firmy.

- [Urlop menstruacyjny] to dowód pewnej dojrzałości zarządzania i dbałości o zespół. Jesteśmy przede wszystkim ludźmi - mówi Artur Ragan, content marketing manager More Bananas.

Dołącz do dyskusji: Agencja kreatywna More Bananas wprowadza urlop menstruacyjny

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Jak te kobiety przeżyły te setki tysięcy lat?
odpowiedź
User
Reklama
To nie o rownosc chodzi ale o bezplatna reklame.
odpowiedź
User
M
Jak te kobiety przeżyły te setki tysięcy lat?

A faceci bez golibrody ? Gdzie płacą tyle co kobiety za włosy ? A na cholerę im kremy, oleje do brody ? Albo te do samochodów ? Kolumny za 5000, 10 000, 50 000 złotych ? :D RGB w myszce i klawiaturze ? Leki na potencję ? Testosteron żeby budować nienaturalną sylwetkę ?
odpowiedź