SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Morizon.pl i HomeBroker.pl z wizualizacjami 3D oferowanych domów i mieszkań

Serwisy ogłoszeń nieruchomości Morizon.pl i HomeBroker.pl wprowadziły możliwość przeglądania wnętrz oferowanych mieszkań i domów z wykorzystaniem wizualizacji 3D. Nowa usługa działa w oparciu o rozwiązanie amerykańskiej firmy Matterport.

Article

Wizualizacje 3D w serwisach Morizon.pl i HomeBorker.pl umożliwiają realistyczne przeglądanie wnętrz domów i mieszkań na ekranie komputera czy urządzenia mobilnego. Jak zaznacza Morizon SA w komunikacie, to pionierskie zastosowanie tej technologii na polskim rynku. Nowa funkcja została oparta na rozwiązaniu firmy Matterport.

- Dzięki nowej usłudze każdy użytkownik serwisu Morizon.pl zainteresowany wystawionym do sprzedaży lub wynajęcia mieszkaniem może zajrzeć do jego wnętrza wprost ze swojego komputera, tabletu czy smartfona. „Wejście” do lokalu i rozejrzenie się po wszystkich jego pomieszczeniach nie wymaga już umawiania się z właścicielem, odbierania kluczy ani tym bardziej pokonywania często znacznych odległości. Tylko jeden klik dzieli klienta od znalezienia się w środku interesującego go mieszkania - informuje spółka w komunikacie.

Prezentacja nieruchomości zawiera oprócz trójwymiarowej wizualizacji również fotorealistyczny plan 3D lokalu, co ma znacząco ułatwić zorientowanie się w rozkładzie i przydatności lokalu do potrzeb użytkownika.

Jak zapowiadają Moriozn.pl i HomeBroker.pl, odbycie wirtualnych spacerów 3D ma radykalnie skrócić czas potrzebny na wyselekcjonowanie tylko tych ofert, do których warto udać się osobiście. Nowa funkcja pozwoli też wyeliminować taką potrzebę umożliwiając przeprowadzenie transakcji bez odwiedzania oferowanej nieruchomości.

- Projektowanie i udostępnianie użytkownikom innowacyjnych rozwiązań ułatwiających zakup i wynajem nieruchomości jest priorytetem naszej firmy - podkreśla cytowany w komunikacie przesłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl Jarosław Święcicki, prezes Morizon SA. - Jestem przekonany, że wizualizacje 3D, które Morizon.pl prezentuje jako pierwszy portal w Polsce, wkrótce staną się standardem, bez którego trudno będzie sobie wyobrazić dobre ogłoszenie - dodaje.

Morizon.pl już udostępnia funkcję prezentacji wirtualnych wizyt 3D agencjom nieruchomości i deweloperom, a wkrótce udostępni ją także ogłoszeniodawcom prywatnym. Usługa realizowana jest we współpracy z firmą Wnętrza 3D i na razie dostępna jest dla klientów w województwie mazowieckim.

Pierwsze oferty sprzedaży nieruchomości z wirtualnymi wizytami 3D można obejrzeć w serwisie Morizon.pl pod adresem morizon.pl/mieszkania/3d oraz na Homebroker.pl. Wirtualny spacer będzie dotyczył wszystkich nieruchomości z rynku wtórnego, które dostępne są w ofercie Home Broker SA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Morizon.pl i HomeBroker.pl z wizualizacjami 3D oferowanych domów i mieszkań

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl