SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Morizon.pl kupuje serwisy Melog.com za 6 mln zł i akcje

Morizon.pl, wydawca wyszukiwarek nieruchomościowych, podpisał umowę nabycia 100 proc. udziałów w firmie Melog.com, do której należą serwisy z tego segmentu: oferty.net, domy.pl, komercyjne.pl, noweinwestycje.pl i bezposrednie.com. Gotówkowa wartość transakcji to ok. 6 mln zł.

Bolesław Drapella

Bolesław Drapella

Przejęcie zostanie zrealizowane w 48,72 proc. za gotówkę, a 51,28 proc. za akcje Morizon.pl, które otrzymają dotychczasowi większościowi właściciele Melog.com - Jarosław i Tomasz Święciccy. Część gotówkowa transakcji będzie przeznaczona na zakup udziałów od włoskich właścicieli Melog.com (45 proc. udziałów) oraz przejęcie 3,72 proc. udziałów od innych polskich właścicieli spółki.

Transakcja gotówkowa zamknie się w przedziale 5,9-6,3 mln zł, co daje wartość całego zakupu na poziomie ok. 12 mln zł.

Działająca od 1996 roku spółka Melog.com zarządza serwisami o nieruchomościach oferty.net, domy.pl, komercyjne.pl, noweinwestycje.pl i bezposrednie.com. W sierpniu br. zanotowały one łącznie 755 tys. realnych użytkowników i 13,3 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki). Ponadto do firmy należy oprogramowanie DomyPro i Agencja3000.

- Melog.com jest komplementarna pod względem operacyjnym, a dzięki istotnie zwiększonemu zasięgowi dotrzemy efektywniej do blisko miliona Polaków zainteresowanych kupnem czy najmem nieruchomości. Dzięki transakcji powstanie jeden z trzech największych graczy na rynku nieruchomości internetowych w Polsce - zapowiada Bolesław Drapella, prezes Morizon.pl. - Melog.com dotychczas w sposób organiczny budował swoją mocną pozycję na rynku nieruchomości online. Rynek dojrzewa, a na takim rynku dalszy wzrost można przyspieszyć głównie w drodze konsolidacji. Morizon jest spółką giełdową i dysponuje ciekawymi rozwiązaniami oraz rozwojowym modelem biznesowym. Łączy nas wspólna wizja dalszego rozwoju - dodaje Jarosław Święcicki, prezes Melog.com.

Przed zebraniem akcjonariuszy zatwierdzającym emisję akcji dla właścicieli Melog.com, Morizon.pl dokona podniesienia kapitału w ramach emisji akcji serii E za gotówkę w ramach kapitału docelowego. Transakcja ta obejmuje opcję menedżerską w wysokości 5 proc udziałów. spółki. Opcja jest rozłożona na 3 lata, z czego połowa przypadnie za zrealizowanie 17 mln przychodów i 3 mln zysku netto w 2014 roku w ramach podmiotu powstałego po przejęciu Melog.com przez Morizon.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Morizon.pl kupuje serwisy Melog.com za 6 mln zł i akcje

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mts
Gratuluję, ale zazdroszczę domen... :)
10 8
odpowiedź