SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Morizon startuje z emisją nowych akcji, chce wejść Główny Rynek GPW

Internetowa platforma Morizon zajmująca się pośrednictwem na rynku nieruchomości opublikował prospekt emisyjny związany z emisją nowych akcji i wejściem firmy na główny rynek GPW. Zapisy dla inwestorów indywidualnych potrwają od 13 do 21 czerwca 2017 roku.

Article

Według komunikatu notowany obecnie na rynku NewConnect Morizon wyemituje do 8,5 mln nowych akcji serii H stanowiących do 17,9 proc. udziału w podwyższonym kapitale zakładowym spółki. Zapisy na akcje rozpoczną się 13 czerwca br.

Oferującym akcje jest Vestor Dom Maklerski. W konsorcjum detalicznym dla inwestorów indywidualnych uczestniczą: Biuro Maklerskie Alior Banku, Dom Maklerski mBanku oraz Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.

Według zapowiedzi środki pozyskane w ofercie publicznej zostaną przeznaczone na dokończenie budowy OneStopShop oraz zwiększenie skali działalności. OneStopShop to platforma, która w jednym miejscu ma skoncentrować wszystkie produkty i usługi niezbędne przy zakupie nieruchomości oraz przeprowadzić klientów przez poszczególne etapy tego procesu – od wyszukania do zamieszkania.

Grupa Morizon jest niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce. Według danych podanych przez firmę należące do niej portale odwiedza ok. 1,4 mln unikalnych użytkowników. W pierwszych trzech miesiącach br. grupa wypracowała 5,3 mln zł przychodów. Oznacza to wzrost o 48 proc. w stosunku do I kwartału ub.r. W tym samym czasie zysk EBITDA wzrósł o 45 proc. do 0,9 mln zł.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Morizon startuje z emisją nowych akcji, chce wejść Główny Rynek GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl