SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Motor-Presse Polska kupił mojeauto.pl od Grupy Allegro

Wydawnictwo Motor-Presse Polska sfinalizowało zakup serwisu mojeauto.pl od Grupy Allegro. - Ta inwestycja pozwoli wzmocnić naszą pozycję na rynku motoryzacyjnym - mówi Krzysztof Komar, prezes Motor-Presse Polska.

Motor-Presse Polska pod koniec roku sfinalizował przejęcie 100 proc. udziałów w serwisie mojeauto.pl. Wartość transakcji nie została ujawniona.

- Zakup dużego serwisu internetowego wiąże się ściśle z naszą strategią - wyjaśnia Krzysztof Komar, prezes wydawnictwa  - Inwestycja w mojeauto.pl pozwoli wzmocnić naszą pozycję na rynku motoryzacyjnym. Zyskamy też w innych obszarach, ponieważ wraz z serwisem internetowym przejęliśmy zespół ekspertów, których doświadczenie wykorzystamy w rozwoju naszych pozostałych, bardziej lifestylowych serwisów internetowych - dodaje.

Mojeauto.pl zostało uruchomione w maju 2000 roku jako pierwszy w Polsce internetowy salon samochodowy. Z czasem serwis został przekształcony z platformy transakcyjnej na informacyjną. W 2006 roku mojeauto.pl przejęły firmy bmpAG i Bankier.pl SA, a w styczniu 2011 roku witryna weszła w skład Grupy Allegro. Aktualnie serwis umożliwia internautom poszukiwanie i zakup samochodów i usług towarzyszących przez sieć oraz zawiera bazę informacji o tematyce motoryzacyjnej w bardzo szerokim ujęciu.

W sierpniu br. mojeauto.pl zanotowało 811 tys. realnych użytkowników i 6,27 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

- Widzimy ogromny potencjał w synergii pomiędzy mojeauto.pl i wydawanymi przez Motor-Presse Polska magazynami „Auto Motor i Sport” oraz „Motocykl”. AMIS to przecież pismo, które rozbudziło w nas pasję do samochodów! - przekonuje Michał Kluba, zarządzający serwisem mojeauto.pl od 2003 roku. - A możliwość tworzenia serwisów internetowych dla tak popularnych magazynów lifestylowych, jakie są w portfolio Motor-Presse Polska, będzie dla nas ogromnym wyzwaniem - dodaje.

 

Dołącz do dyskusji: Motor-Presse Polska kupił mojeauto.pl od Grupy Allegro

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
p
zjeby
odpowiedź