SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Motorola 'Firmą w Twoim Stylu'

Miesięcznik 'Twój Styl' przyznał Motoroli tytuł 'Firma w Twoim Stylu' w uznaniu za zasługi w promowaniu zawodu informatyka wśród kobiet.

Tytuł przyznano go w ramach akcji promowania polityki równych szans na rynku pracy. Wyróżnienie otrzymują przedsiębiorcy, którzy doceniają i wspierają karierę zawodową kobiet w swoich firmach. Nagrodę z rąk Jolanty Pieńkowskiej, redaktor naczelnej “Twojego STYLU”, odebrał Ryszard Łada, prezes Motorola Polska, Jacek Drabik, dyrektor zarządzający Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie oraz Katarzyna Reinfuss, dyrektor ds. personalnych Centrum.

   

Organizatorzy konkursu docenili autorski program edukacyjny Motoroli “Diversity”, który ma zachęcić uczniów liceów i techników, w tym dziewczęta, do wyboru studiów związanych z informatyką. Jego celem jest również zmiana stereotypowego postrzegania inżyniera jako zawodu wyłącznie dla mężczyzn. “Diversity” nawiązuje do realizowanej w Motoroli idei różnorodności, polegającej na tworzeniu zespołów składających się z pracowników o różnym wieku, płci, doświadczeniu oraz umiejętnościach, co prowadzi do lepszych wyników pracy, a więc zwiększenia konkurencyjności firmy na rynku.

– Postanowiliśmy przyznać naszą nagrodę Motoroli, bo wierzymy, że duże firmy odgrywają szczególną rolę w zmianie sposobu postrzegania kariery zawodowej kobiet. Stwarzanie równych szans kobietom w zawodzie informatyka, dziedzinie zdominowanej przez mężczyzn, zasługuje na uznanie – powiedziała Jolanta Pieńkowska.
 
– Jestem dumny z tego, że Motorola została “Firmą w Twoim STYLU”. Bardzo się cieszę, że nasze wysiłki na rzecz promowania polityki równych szans spotykają się
z uznaniem – powiedział Ryszard Łada.

- Od sześciu lat konsekwentnie rozwijamy program edukacyjny “Diversity” dla młodzieży szkół średnich, a w naszym Centrum w Krakowie kobiety pracują na krytycznych dla naszego ośrodka stanowiskach, tworząc oprogramowanie lub zarządzając zespołami inżynierskimi. Dzięki nim nie tylko poprawia się atmosfera pracy lecz zdobywamy także konkretne korzyści biznesowe – dodał Jacek Drabik.

W skład kapituły wrecząjącej nagrodę wchodzi Henryka Bochniarz, szefowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, dr Ewa Lisowska ze Szkoły Głównej Handlowej, szefowa Międzynarodowe Forum Kobiet oraz Jolanta Pieńkowska, redaktora naczelna “Twojego STYLU”. Ceremonia wręczenia wyróżnień “Firma w Twoim STYLU” odbyła się podczas Wieczoru Czerwcowego, zorganizowanego w ogrodach SARP przez Polską Konfederację Przedsiębiorców Prywatnych oraz magazyn “Twój STYL”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Motorola 'Firmą w Twoim Stylu'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl