SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Motorola Mobility: przychód w górę, ale 800 pracowników do zwolnienia

Motorola Mobility zaprezentowała swoje wyniki finansowe za III kwartał bieżącego roku.

Motorola Mobility: przychód w górę, ale 800 pracowników do zwolnienia

Przychód firmy w III kwartale wyniósł 3,26 miliarda dolarów i był o 11 proc. większy w porównaniu z analogicznym okresem roku 2010 (2,95 mld USD).

Jednocześnie producent zanotował stratę netto w wysokości 32 milionów dolarów, w porównaniu do 34 milionów dolarów straty rok wcześniej.

Motorola Mobility sprzedała w III kwartale 11,6 miliona urządzeń mobilnych (w tym 6,7 mln klasycznych telefonów komórkowych, 4,8 mln smartfonów, 100 tys. tabletów), wobec 9,1 miliona (5,3 mln klasycznych komórek, 3,8 mln smartfonów) rok wcześniej oraz 11 milionów (6,2 mln klasycznych komórek, 4,4 mln smartfonów, 400 tys. tabletów) w II kwartale.

Motorola Mobility poinformowała, że 17 listopada odbędzie się spotkanie udziałowców, którzy będą głosować nad propozycją przejęcia firmy za 12,5 miliarda dolarów przez Google (więcej na ten temat).

Jednocześnie w raporcie złożonym w amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (US Securities and Exchange Commission - SEC) firma zapowiedziała, że zwolni 800 pracowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Motorola Mobility: przychód w górę, ale 800 pracowników do zwolnienia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl