SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

mPay rozważa pozyskania inwestora lub partnera. W zarządzie były szef PayLane

Operator płatności mobilnych mPay, oferujący w wielu miastach płacenie za bilety komunikacji miejskiej i parkowanie, ogłosił przegląd opcji strategicznych. Do zarządu firmy dołączył Karol Zieliński, były prezes PayLane, a obecnie szef spółki Deor.

W komunikacie mPay podkreślono, że „obecnie na rynku istnieje potencjał do istotnego rozwoju w obszarze płatności mobilnych poprzez realizację nowych projektów, co wymaga pozyskania odpowiednich środków finansowych”.

Firma wyliczyła, że w ramach przeglądu opcji strategicznych analizowane będą: pozyskanie inwestora, przeprowadzenie emisji nowych akcji spółki lub partnerstwo strategiczne.

mPay ma ponad milion użytkowników

W aplikacji mPay na koniec września br. było zarejestrowanych 1,059 mln użytkowników, co wobec 624,9 tys. rok wcześniej oznacza wzrost o 69,5 proc. Aktywnych użytkowników na koniec czerwca br. było 286 tys., a rok wcześniej 151,9 tys.

Aplikacja umożliwia płacenie za bilety komunikacji publicznej w 114 polskich miastach i za parkowanie w 68. Można też w niej płacić m.in. za przejazdy autostradami, ubezpieczenia komunikacyjne i turystyczne, a od czerwca br. także za bilety do pociągów PKP Intercity.

W drugim kwartale br. mPay osiągnął rok do roku wzrost przychodów z 3,58 do 6,51 mln zł, a zysk netto zmalał z 368 do 17 tys. zł. Półroczne wpływy zwiększyły się z 6,99 do 11,65 mln zł, a zysk netto spadł z 389 do 44 tys. zł.

Karol Zieliński w zarządzie mPay

We wtorek do zarządu mPay i na stanowisko dyrektora ds. usług płatniczych powołany został Karol Zieliński. Wcześniej był związany z PayLane, m.in. jako project manager, dyrektor zarządzający, a w latach 2012-2021 prezes. W 2018 roku uczestniczył w sprzedaży 100 proc. akcji spółki do CRE Polskich ePłatności, a w 2020 roku pomagał przy sprzedaży grupy kapitałowej Polskie ePłatności do duńskiej grupy Nets.

Od maja ub.r. jest prezesem spółki Deor. Ukończył informatykę na Politechnice Gdańskiej, studia podyplomowe w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni oraz International Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów, Uniwersytecie Gdańskim i Rotterdam School of Management.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od 2020 roku prezesem mPay, oddelegowanym z rady nadzorczej, jest Andrzej Basiak. Poprzednio był jedynym członkiem zarządu.

55,5 proc. akcji mPay ma Grupa Lew. Od początku stycznia br. kurs giełdowy spółki zmalał o ponad 70 proc.

Dołącz do dyskusji: mPay rozważa pozyskania inwestora lub partnera. W zarządzie były szef PayLane

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pietrek
No jeżeli o zbiorkom chodzi to faktycznie jest to niezły kombajn
odpowiedź