Azjatycki gigant wkracza do Warszawy. Na początek kilka sklepów

Malezyjska sieć dyskontów niespożywczych MR.DIY rozwija swoją obecność w Polsce. Latem 2025 roku marka otworzy cztery sklepy w Warszawie. Ale to nie koniec. W kolejnych miastach Polski uruchomione zostaną następne placówki azjatyckiego giganta, który zapowiada dalszą ekspansję w Europie Środkowej.

Rafał Badowski
Rafał Badowski
Udostępnij artykuł:
Azjatycki gigant wkracza do Warszawy. Na początek kilka sklepów

Malezyjska sieć MR.DIY znana była dotychczas głównie w Azji jako jeden z liderów w segmencie dyskontów z artykułami do domu, ogrodu, majsterkowania i nie tylko. Rozpoczęła swoja historię w 2005 roku od małego sklepu z narzędziami. Dziś swoje sklepy w takich krajach jak Malezja, Tajlandia, Indonezja, Filipiny, Singapur, Kambodża, Indie, Bangladesz czy Wietnam. Łącznie to 4500 placówek w 14 krajach

W listopadzie 2024 roku MR.DIY weszła do Polski. Powstały pierwsze w centrach handlowych. Chodzi o Galerię Bronowice w Krakowie, Centrum Handlowe Platan w Zabrzu oraz Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim Gemini Park w Bielsku Białej. 

Teraz czas na stolicę. – Warszawa to milowy krok w naszym szeroko zakrojonym rozwoju – mówi Magdalena Nazarewicz, business development director Europe w MR.DIY. 

Pierwszy warszawski sklep otworzy się w Galerii Wileńskiej i zajmie 1072 mkw. na pierwszym piętrze. Pozostałe lokalizacje to 599 mkw. w CH Blue City, 894 mkw. na Targówku i 1231 mkw. w Galerii Młociny. Ale to dopiero początek – jeszcze w tym roku otwarte zostaną kolejne sklepy w Toruniu (największy w Polsce – 1280 mkw.), Opolu, Gorzowie Wielkopolskim i Bytomiu. Trwają też rozmowy z następnymi warszawskimi centrami handlowymi.

Polska jako centrum Europy Środkowej MR.DIY

W Dąbrówce Wielkiej pod Łodzią trwa właśnie rozbudowa nowego centrum logistycznego, które zasili sklepy nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, Rumunii i na Węgrzech. MR.DIY już wcześniej zajął 12 tys. mkw. w Hillwood Zgierz I – teraz zwiększa tę powierzchnię, by obsłużyć dalszą ekspansję.

– Wygoda zakupów, dobierane ze szczególną starannością lokalizacje sklepów – z dobrym dojazdem, przestronnym parkingiem – oraz komfort klientów podczas odwiedzin w salonach to elementy strategii, będące dla nas priorytetami – dodaje Magdalena Nazarewicz, która pokieruje rozwojem marki na rynkach: polskim, czeskim, rumuńskim i węgierskim. 

Hasło MR.DIY to “Zawsze niskie ceny” i oferta dla każdego

MR.DIY ma 10 kategorii produktów, w tym artykuły gospodarstwa domowego, dekoracje, produkty szkolne i biurowe, akcesoria samochodowe, zabawki, produkty dla zwierząt oraz bogaty wybór narzędzi i akcesoriów do majsterkowania.

W sklepach dominują stonowane barwy, ciepłe oświetlenie i przejrzysty układ. Strefa kas wyróżnia się żywym, żółtym kolorem. – Asortyment MR.DIY w każdym kraju jest dostosowywany do lokalnych preferencji. Dzięki badaniom i elastycznej polityce zakupowej możemy reagować na zmieniające się trendy i potrzeby naszych klientów – podkreśla Nazarewicz.

Powiedziałe

ChatGP

Historia cza

Rafał Badowski
Autor artykułu:
Rafał Badowski
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

WPP globalnym partnerem kreatywnym prestiżowej marki aut

WPP globalnym partnerem kreatywnym prestiżowej marki aut

Campari zmienia agencję do globalnej obsługi mediowej

Campari zmienia agencję do globalnej obsługi mediowej

Aviva wybiera Saatchi & Saatchi. Koniec dekady współpracy z adam&eveDDB

Aviva wybiera Saatchi & Saatchi. Koniec dekady współpracy z adam&eveDDB

WPP i Publicis wygrywają globalny przetarg Kenvue

WPP i Publicis wygrywają globalny przetarg Kenvue

PKO BP stawia na wirtualne biuro prasowe. Szuka dostawcy usług

PKO BP stawia na wirtualne biuro prasowe. Szuka dostawcy usług

Hat trick syna Solorza. Będzie rządził gigantem energetycznym

Hat trick syna Solorza. Będzie rządził gigantem energetycznym