SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mróz, Nosowska i "Harry Potter" rządzą na polskim rynku audiobooków

W ubiegłym roku najpopularniejszymi audiobookami w Polsce były "Nieodnaleziona" Remigiusza Mroza, "Harry Potter" J.K. Rowling oraz "A ja żem jej powiedziała..." Katarzyny Nosowskiej - pokazują dane platformy Storytel Polska.

Article

Z badań Novus zrealizowanych na zlecenie Storytel w 2018 roku wynika, że co piąta osoba słuchająca audiobooków w Polsce (21 proc.) sięga po nie przynajmniej raz w miesiącu. Równie chętnie wybieramy e-booki (23%). Po audiobooki w Polsce częściej sięgają mężczyźni niż kobiety.

Czterech na dziesięciu polskich internautów zna usługę streamingu książek w wersji elektronicznej i audio, a blisko co czwarty z nich przyznaje, że próbował streamingu audiobooków i ten odsetek wciąż rośnie  (to wynik lepszy o 6 proc. w porównaniu do wyników badania z marca 2018).

Audiobooki w Polsce - czołówkę otwiera "Nieodnaleziona" R. Mroza

Pod kątem słuchalności w Storytel Polska w 2018 roku, na pierwszych trzech miejscach znalazły się "Nieodnaleziona" Remigiusza Mroza, "Harry Potter" J.K. Rowling oraz "A ja żem jej powiedziała..." Katarzyny Nosowskiej.

Kolejne miejsca zajmują "Żona mordercy" Rachel Caine'a, "Uprowadzona" Charliego Donlea, "Byłbym zapomniał" Cezarego Pazury, "Pandemia" A.G. Riddle'a, "Shantaram" G. Davida Robertsa, "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren i "Oko Świata" Roberta Jordana.

W podziale na kategorie liderami są:  "Czereśnie zawsze muszą być dwie" Magdaleny Witkiewicz (obyczajowa), "Oko Świata" Roberta Jordana (fantasy), "Przebudzenie Lewiatana" Jamesa S.A. Corey'ego (SiFi),  "Żona mordercy" Rachela Caine'a (kryminał) oraz "A ja żem jej powiedziała..." (non fiction).

Dane pochodzą z badania Novus dla Storytel dotyczącego konsumpcji audiobooków i e-booków oraz pozycji marki w krajach, gdzie dostępna jest aplikacja Storytel. Ankiety były realizowane na przełomie października i listopada 2018, metodą CAWI, 18+, w 12 krajach ( n=756 w Polsce).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mróz, Nosowska i "Harry Potter" rządzą na polskim rynku audiobooków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl