SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP chce sprzedać 37 proc akcji BGŻ: inwestor branżowy lub GPW

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) prowadzi obecnie rozmowy z Rabobankiem, inwestorem strategicznym (59,35%) Banku BGŻ i liczy na sprzedaż pakietu 37,2% akcji banku temu inwestorowi - lub innemu inwestorowi branżowemu - jeszcze w tym roku. Jeśli ten scenariusz się nie ziści, resort może zaoferować ten pakiet na GPW w końcu tego lub na początku przyszłego roku, wynika z czwartkowych wypowiedzi ministra skarbu Aleksandra Grada.

"Prowadzimy rozmowy z bankiem, który jest większościowym akcjonariuszem w BGŻ na temat pakietu 37%. Umowa, która nas wiąże, mówi, że to kupią oni albo inny inwestor. W ostateczności mamy prawo wyjść z tych 37% poprzez giełdę" - powiedział Grad w wywiadzie dla radia PiN.

"Końcówka tego roku czy początek przyszłego to bardziej scenariusz giełdowy. Jeżeli będziemy mieli zadowalające nas oferty, to niewykluczone, że zrealizujemy któryś ze wcześniejszych scenariuszy" - dodał minister.

Jesienią 2008 r. Rabobank słożył Skarbowi Państwa ofertę zakupu całego posiadanego przez SP pakietu akcji tego banku, jednakże do transakcji nie doszło ze względu na zmiany na rynku wywołane przez globalny kryzys.

Wcześniej w 2008 r. doradca BGŻ szacował wartość 100% akcji banku na 2,0-3,0 mld zł. W czwartek "Rzeczpospolita" napisała, że pakiet 37,2% akcji BGŻ mógłby być obecnie wart co najmniej 0,8 mld zł.

Dołącz do dyskusji: MSP chce sprzedać 37 proc akcji BGŻ: inwestor branżowy lub GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl