SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP: do 18 marca można składać oferty na 53 proc. akcji Grupy Lotos

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP), przesunęło termin negocjacji w sprawie sprzedaży 69.076.392 akcji, stanowiących 53,19% kapitału Grupy Lotos (czyli wszystkich akcji znajdujących się w posiadaniu Skarbu Państwa) na 18 marca 2011 roku z 4 lutego 2011 rok,. MSP zaprosiło inwestorów do negocjacji 30 października.

MSP: do 18 marca można składać oferty na 53 proc. akcji Grupy Lotos

MSP przesunęło też terminy odbioru memorandum przez zainteresowanych oraz termin ustalenia tzw. krótkiej listy.

„Potencjalni inwestorzy mogą zgłaszać zainteresowanie zakupem zbywanych akcji od dnia 28 stycznia 2011 do dnia 14 marca 2011; w tym terminie potencjalnym inwestorom udostępniane będzie memorandum (zmiana z terminu od dnia 15 grudnia 2010 roku do dnia 31 stycznia 2011 roku na termin od dnia 28 stycznia 2011 do dnia 14 marca 2011)" – czytamy w komunikacie.

Z komunikatu wynika też, że inwestorzy, którzy złożyli odpowiedź na publiczne zaproszenie do negocjacji zostaną poinformowani w formie pisemnej o decyzji MSP w sprawie rozpatrzenia złożonej odpowiedzi do dnia 4 kwietnia 2011roku, zamiast do 18 lutego 2011 roku.

„Powyższe zmiany terminów mają na celu umożliwienie uzgodnienia odpowiednich postanowień dokumentu 'Memorandum Informacyjne - Grupa Lotos' dotyczących (…) zobowiązań z zatwierdzoną przez radę nadzorczą spółki w dniu 16 listopada 2010 r. Strategią Grupy Kapitałowej Grupy Lotos do roku 2015" – czytamy w komunikacie.

 „Pozostałe warunki określone w opublikowanym w dniu 30 października 2010 roku zaproszeniu do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki Grupa Lotos pozostają bez zmian" – głosi komunikat.

MSP podało, że oprócz ceny przedmiotem negocjacji będą m.in. zobowiązania inwestycyjne, zobowiązania w zakresie ochrony środowiska, ochrony interesów pracowników i innych osób związanych ze spółką, sposób zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań oraz inne zobowiązania potencjalnego inwestora, zarówno wobec Skarbu Państwa, jak i spółki, mające na celu zagwarantowanie rozwoju spółki w perspektywie długoterminowej oraz zachowanie jej trwałej rentowności i konkurencyjnej pozycji na rynku.

Ostatnio premier Donald Tusk informował, że spodziewa się iż do transakcji sprzedazy akcji Lotosu nie dojdzie przed 2012 rokiem. Wcześniej przedstawiciele MSP zapowiadali, że resort liczy na sfinalizowanie transakcji w 2011 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP: do 18 marca można składać oferty na 53 proc. akcji Grupy Lotos

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl