SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MSP: ponad 10 mld zł z prywatyzacji w 2012 r., 4 mld zł z dywidend w 2011

Przychody z prywatyzacji w 2012 roku wyniosą co najmniej 10 mld zł (wobec planowanych na ten rok 15 mld zł), poinformował w środę minister skarbu Aleksander Grad. Oczekuje on, że w tym roku budżetowe dochody z tytułu dywidend ze spółek Skarbu Państwa mogą przekroczyć 4,0 mld zł wobec zapisanych z ustawie budżetowej 3,3 mld zł.

MSP: ponad 10 mld zł z prywatyzacji w 2012 r., 4 mld zł z dywidend w 2011

"Jak tworzyliśmy wieloletni plan finansowy jeszcze jesienią ub.r. - teraz była jego aktualizacja - zakładamy w 2012 roku ok. 10 mld zł przychodów, ale to jest pierwsza nasza przymiarka, minimalistyczna. Jeszcze na etapie prac nad budżetem będziemy mieli ostateczne analizy" - powiedział Grad w wywiadzie dla radia PIN.

Dotychczas w tym roku przychody z prywatyzacji sięgnęły 1.595,22 mln zł, jak wynika z informacji na stronie internetowej MSP.

Grad zapowiedział też, że zapisane w budżecie dochody z tytułu dywidend ze spółek z udziałem Skarbu Państwa na poziomie 3,3 mld zł to "absolutne minimum".

"Myślę, że będziemy mogli mówić o kwocie, która przekroczy 4,0 mld zł, ale dopiero gdzieś pod koniec czerwca będziemy znali ostateczne wartości. Rok 2010 był dobry dla spółek Skarbu Państwa, odnotowały zdecydowany wzrost zysków. No i każdy właściciel powinien w racjonalny sposób pobierać dywidendy"  - powiedział minister.

W ub. r. budżetowe dochody z tytułu dywidend wyniosły 4.456,69 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP: ponad 10 mld zł z prywatyzacji w 2012 r., 4 mld zł z dywidend w 2011

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl