SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP zwiększy pulę akcji PZU o dodatkowe 5 proc.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zwiększy o dodatkowe 5% pulę akcji PZU, oferowanych w ofercie publicznej, poinformował minister skarbu Aleksander Grad w środę. Termin przyjmowania zapisów na akcje ubezpieczyciela został przedłużony do godz. 20.00 w biurach maklerskich i do północy przez Internet.

Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, Grad podczas wykładu w Szkole Głównej Handlowej (SGH) powiedział, że jego resort widzi ogromne zainteresowanie inwestycją w PZU ze strony drobnych inwestorów. Dlatego też MSP zdecydowało o zwiększeniu puli akcji o 5%.

Tym samym Skarb Państwa skorzysta z opcji sprzedaży do 5% akcji PZU, co oznacza, że oferta obejmie 29,9%, a nie - jak wstępnie planowano - 21,9% akcji ubezpieczyciela.

Kilka dni temu bowiem koncern Eureko zwiększył liczbę akcji PZU oferowanych w IPO PZU o 2,59 mln szt. (3% kapitału), czyli wszystkich tzw. dodatkowych akcji. Z tego max. 1,745 mln akcji powiększy transzę dla inwestorów indywidualnych i osób uprawnionych, która początkowo miała opiewać na 6,00 mln walorów.

Wcześniej MSP informowało, że "możliwość zwiększenia liczby akcji, która może zostać przydzielona inwestorom indywidualnym maksymalnie do 7.745.801 akcji oznacza faktycznie tylko możliwość zwiększenia liczby akcji przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych, z uwagi na fakt, iż w ręce osób uprawnionych trafić może, tak jak do tej pory, do 1.413.650 akcji, co wynika z iloczynu 28.273 osób uprawnionych i liczby 50 akcji, na które maksymalnie może złożyć zapis jedna osoba uprawniona" - podano w komunikacie.

Zapisy na akcje PZU w transzy inwestorów detalicznych rozpoczęły się we wtorek, 20 kwietnia i kończą się dziś, 28 kwietnia. Drobni inwestorzy mogą kupić nie więcej niż 30 akcji PZU, a osoby uprawnione (m.in. agenci PZU, pracownicy spółek z grupy, którzy nie byli uprawnienie do objęcia akcji bezpłatnych) maksymalnie 80 akcji.

PZU poinformowało dziś, że termin zapisów na akcje został przedłużony. "Dziś ostatni dzień przyjmowania zapisów na akcje PZU od inwestorów indywidualnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, czas przyjmowania zapisów został wydłużony. Zamiast do godz. 16:00, zapisy będą przyjmowane do końca dnia w godzinach pracy poszczególnych firm inwestycyjnych przyjmujących zapisy na akcje PZU"- podało PZU w komunikacie.

W czwartek, po zakończeniu book-buildingu, zostanie ogłoszona ostateczna cena oferty i zostanie dokonany podział oferowanych akcji na transze. Cena maksymalna została ustalona na 312,50 zł, co daje wartość IPO na poziomie ok. 8.068 mln zł brutto.

W dniach 30 kwietnia - 5 maja odbędą się zapisy wśród inwestorów instytucjonalnych, a na 6 maja zaplanowano ich przydział. Debiut przewidywany jest na 14 maja.

Dołącz do dyskusji: MSP zwiększy pulę akcji PZU o dodatkowe 5 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl