SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Transmisje mszy świętej w Polsat News tracą widzów

Cotygodniowe transmisje mszy świętej w Polsat News w tym roku śledzi 367 tys. widzów. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej relacje straciły 72 tys. oglądających, ale nadal mają dużo wyższe wyniki od średnich długookresowych udziałów Polsat News w 4+ - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Świątynia Opatrzności Bożej, fot. Telewizja PolsatArticle

Transmisje mszy świętej w Polsat News oglądać można w niedziele i święta o godz. 9.00, począwszy od 15 marca 2020 roku. Stacja zaczęła relacjonować msze po tym jak z powodu wybuchu pandemii COVID-19 rząd wprowadził wiele obostrzeń, m.in. związanych z ograniczeniem zgromadzeń (w punkcie kulminacyjnych obostrzeń w mszach mogło uczestniczyć maksymalnie 5 osób).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W okresie od 1 stycznia do 16 lipca 2023 roku transmisje mszy świętej w Polsat News śledziło średnio 367 tys. osób. Przełożyło się to na 5,68 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 1,08 proc. w grupie 16-49 oraz 1,51 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Msze hitem tylko w 4+, słabe wyniki w 16-49

Relacje notują wyraźnie wyższą oglądalność od średnich długookresowych wyników Polsat News w grupie 4+, ale nieco słabsze wyniki w grupie 16-49. Na przykład udział Polsat News w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 1,97 proc., a w grupie 16-49 było to 1,61 proc.

Największą widownię w analizowanym okresie zgromadziła relacja z 19 marca, którą oglądało 446 tys. osób.

Względem analogicznego okresu rok wcześniej relacje mszy świętej w Polsat News straciły 72 tys. widzów, bardzo duży spadek zanotowano w grupach 16-49 i 16-59. Od 1 stycznia do 17 lipca ub.r. transmisje śledziło średnio 439 tys. osób (odpowiednio 6,28 proc., 1,92 proc. i 2,44 proc.).

Polsat News nie ma w planach rezygnacji z transmisji niedzielnej mszy świętej, mimo zniesienia niemal wszystkich obostrzeń pandemicznych. - Msza jest na naszej antenie, bo tego oczekują nasi widzowie. I spełniamy te oczekiwania - ponad rok temu mówiła portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat.

Dołącz do dyskusji: Transmisje mszy świętej w Polsat News tracą widzów

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uuu
Gdy msze święte w Polsacie tracą widzów, to później zyskują. A gdy gazety tracą czytelników?
odpowiedź
User
<>
Ostatnio czytałem że

"Program Andrzeja Morozowskiego „Tak jest” w TVN24 stracił 114 tys. widzów"
odpowiedź
User
sky
Na pewno warto obejrzeć mszę niż biadolenie polityków lub komentatorów cięgle wkółko to samo
odpowiedź