SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Multikino chce wejść na GPW w tym roku, złożyło prospekt emisyjny w KNF

Spółka Multikino złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Spółka planuje pozyskać z emisji kilkadziesiąt milionów złotych, które przeznaczy na uruchomienie nowych kin. Debiut na GPW planowany jest jeszcze w tym roku.

Multikino chce wejść na GPW w tym roku, złożyło prospekt emisyjny w KNF

„Oprócz emisji nowych akcji, w ofercie znajdzie się również część dotychczasowych papierów.Obecni akcjonariusze spółki  - Grupa ITI posiadająca 86% akcji i fundusz AREA Property Partners posiadający 14% akcji poprzez podmioty zależne, potwierdzają zamiar sprzedaży części swoich akcji z zastrzeżeniem zachowania przez Grupę ITI większościowego pakietu akcji spółki (minimum 51%)” - podano w komunikacie.

Papiery spółki zostaną zaoferowane instytucjom finansowym, a także inwestorom indywidualnym.

Oferującym akcje Multikina w publicznym obrocie jest Ipopema Securities.

Środki pozyskane z publicznej oferty - kilkadziesiąt milionów złotych - wspomogą planowany rozwój sieci kin wieloekranowych.

„Uważamy, że polski rynek kinowy należy do najatrakcyjniejszych w Europie. Wciąż charakteryzuje go znacznie niższy wskaźnik dostępności ekranów kinowych na mieszkańca oraz niższa średnia cena biletu, w porównaniu do rozwiniętych krajów europejskich. Przekłada się to wprost na wymierne możliwości wzrostu i unikalne szanse rozwoju dla Multikina. Dostępność ekranów kinowych w Polsce jest niewielka, zwłaszcza w średnich miastach. To właśnie tam głównie będą się koncentrowały nasze inwestycje” - powiedział prezes Piotr Zygo, cytowany w komunikacie. 

Multikino zakłada, że debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie nastąpi jeszcze w tym roku, ale dokładny termin oferty publicznej będzie zależał od uzyskania zgody KNF oraz sytuacji rynkowej.

Multikino jest operatorem 21 kin w 15 miastach Polski, z łączną liczbą 188 ekranów i 42 427 miejsc. W sierpniu tego roku grupa otworzyła pierwsze kino za granicą w Rydze (8 ekranów i 1620 miejsc).

Oprócz przychodów ze sprzedaży biletów na seanse filmowe i dystrybucji filmów, grupa uzyskuje przychody ze sprzedaży w barach kinowych, przychody z reklamy, oraz przychody z organizacji wydarzeń specjalnych i wyświetlania treści alternatywnych (muzyka, sport, rozrywka). Multikino to także oryginalna sieć kawiarni Cavablanca Cinema Cafe.

W 2009 roku Grupa Multikino osiągnęła 290 mln zł przychodów ze sprzedaży, 52,6 mln zł zysku EBITDA oraz 9,6 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Multikino chce wejść na GPW w tym roku, złożyło prospekt emisyjny w KNF

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
brawo!!!
odpowiedź