SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Multimedia Polska kontynuuje skup akcji własnych

Multimedia Polska ogłosiła w piątek kolejne wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji własnych. Zapisy będą przyjmowane od  16 lipca do 14 września br.

Multimedia Polska kontynuuje skup akcji własnych

Spółka nie zmieniała proponowanej ceny, którą ustalono na poziomie 8,75 zł za akcję. Multimedia Polska wezwała do sprzedaży 17.889.184 akcji własnych, co odpowiada  11,68% ogólnej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu.

- Ogłoszenie kolejnego wezwania to wyjście naprzeciw inwestorom, którzy sygnalizowali, że potrzebują więcej czasu na podjęcie decyzji dotyczącej sprzedaży i dopełnienie kwestii formalnych związanych ze złożeniem zapisów. Dlatego niezwłocznie zdecydowaliśmy się ogłosić drugie wezwanie - mówi Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska. - Akcje skupione w ramach buy-backu, planujemy docelowo umorzyć.

Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu, przyjmowane będą za pośrednictwem UniCredit CAIB Poland. Zamiarem pośredniczącego jest również aby zapisy na akcje składane przez inwestorów indywidualnych mogły być składane w Punktach Przyjmowania Zapisów Domu Maklerskiego Pekao. Zapisy mogą być również przesyłane do UniCredit CAIB Poland za pośrednictwem poczty.

Zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia z dnia 10 maja 2010 r. Zarząd Multimedia Polska został upoważniony do przeprowadzenia skupu akcji własnych. Akcje mogą być nabywane w drodze wezwania lub bezpośrednio podczas notowań na giełdzie, w okresie 5 lat. Spółka na buy-back ma do wykorzystania 336 mln zł.

W zakończonym 18 czerwca wezwaniu, spółka skupiła 12.748.752 akcji stanowiących 8,32 proc. kapitału. Inwestorzy złożyli łącznie 204 zapisy. Ceny netto transakcji (ceny po odliczeniu podatku dochodowego) były ustalone indywidualnie dla każdego akcjonariusza na podstawie przesłanych informacji nt. kosztów nabycia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Multimedia Polska kontynuuje skup akcji własnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl