SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z oferty Multimedia Polska znikną kanały Polsatu, klienci mogą wypowiedzieć umowy

Z końcem br. sieć kablowa Multimedia Polska przestanie oferować kanały Telewizji Polsat. Dla klientów usługi telewizyjnej firmy to podstawa do wypowiedzenia umów.

Article

W poniedziałek Multimedia Polska poinformowała, że od 1 stycznia 2021 roku w jej ofercie telewizji cyfrowej nie będzie już kanałów Polsat 2, Polsat News HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD, Disco Polo Music, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Film HD. W ofercie Multimediów są one objęte gwarancją operatora.

- Będziemy też prawdopodobnie zmuszeni wkrótce do całkowitego zaprzestania dostarczania Państwu tych programów jak i pozostałych programów nadawcy Telewizji Polsat Sp. z o.o., które Państwu obecnie dostarczamy - dodał operator.

- Poinformujemy Państwa do 20 grudnia 2020 roku, o tym kiedy programy (tak oficjalnie określane są kanały - przyp.) zostaną wyłączone, które z programów wyłączymy i jakie programy wzbogacą naszą ofertę w miejsce usuwanych programów. Informacje będą na naszej stronie www, kanale planszowym a tych z Państwa, którzy nam przekazali swój adres e- mail, poinformujemy w dedykowanej wiadomości e- mail - zapowiedział.

Firma zaznaczyła, że „zakres zmian jest uwarunkowany technologią świadczenia usługi (telewizja cyfrowa lub telewizja analogowa) i miejscem jej dostarczania (Państwa miejsce zamieszkania)”.

Multimedia Polska nie podała, dlaczego nie będzie już oferować kanałów Telewizji Polsat. Według nieoficjalnych informacji firmy nie porozumiały się co do warunków finansowych dalszej współpracy.

Multimedia Polska informuje, jak można złożyć wypowiedzenie umowy

Zniknięcie stacji Polsatu z oferty Multimedia Polska krytykowali internauci na fanpage’u facebookowym operatora. - Właśnie przeczytałem że wyłączycie kanały sportowe od Polsatu jak i wkrótce pozostałe kanały z grupy polsat ... szczerze? właśnie straciliście połowę klientów jak nie więcej ... praktycznie już możecie pakować walizki - ocenił jeden z użytkowników.

- No tak, umowę można wypowiedzieć do 30 grudnia a 20 grudnia dopiero poinformują o tym jakie będą kanały... biorąc pod uwagę święta myślicie, że uda się w tych dniach pomiędzy 20 a 30 grudnia wypowiedzieć? Czy wysyłając wypowiedzenie pocztą liczy się data nadania czy odebrania pisma? - spytała inna osoba.

W komunikacie Multimedia Polska potwierdzono, że w związku z usunięciem stacji Telewizji Polsat każdy abonent usługi telewizyjnej może złożyć wypowiedzenie umowy.

- Oświadczenie o rozwiązaniu Umowy abonenckiej powinno być dostarczone do Multimedia Polska nie później niż miesiąc od otrzymania informacji o zmianach. W przypadku rozwiązania umowy z uwagi na brak akceptacji powyższych zmian warunków umowy, Dostawcy Usług nie przysługuje zwrot ulgi przyznanej Abonentowi - opisano.

- Wypowiedzenie powinno zostać złożone na piśmie lub w formie dokumentowej na Infolinii Multimedia (rejestrowana rozmowa telefoniczna) - dodano.

Multimedia Polska kupiona przez Vectrę

W ub.r. Multimedia Polska zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 1,3 proc. do 614,43 mln zł, a jej strata netto pogłębiła się z 95,34 do 135,99 mln zł, m.in. wskutek dużego wzrostu kosztów finansowych. Liczba klientów firmy zmalała o 30,6 tys. do 695,3 tys.

Pod koniec stycznia br. kupno 100 proc. udziałów Multimedia Polska sfinalizowała Vectra, po tym jak warunkową zgodę na transakcję wydał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Regulator zapowiedział, że Vectra musi sprzedać sieć własną lub Multimediów w ośmiu miejscowościach: Gorzowie Wielkopolskim, Kwidzynie, Łowiczu, Olsztynie, Ostródzie, Pogórzu, Pruszczu Gdańskim i Stargardzie. W konsekwencji zmieniły się władze Multimedia Polska: prezesem w miejsce Andrzeja Rogowskiego został członek zarządu Vectry Jan Piotrowski, do zarządu kupionej spółki dołączyli też Tomasz Żurański i Bogdan Paszkowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z oferty Multimedia Polska znikną kanały Polsatu, klienci mogą wypowiedzieć umowy

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
Vectra "zaprosiła" Polsat do negocjacji...
odpowiedź
User
Ja_2020
W końcu ktoś się Polsatowi postawił za ich żerowanie na kablówkach z tak naprawdę w większości śmieciowymi kanałami pełnymi powtórek. Więcej takich sytuacji i zaczną inaczej traktować klientów.
odpowiedź
User
Gie
Ciekawe o ile spadnie oglądalność kanałów Polsatu. Nielsen pewnie będzie musiał zrobić jakąś korektę.
odpowiedź