SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Multimedia Polska pożycza 1,51 mld zł na spłatę obecnego zadłużenia i 30 mln zł na bieżącą działalność

Sieć kablowa Multimedia Polska wzięła 1,515 mld zł kredytu w celu całkowitej spłaty swojego obecnego zadłużenia oraz 30 mln zł kredytu na finansowanie bieżących potrzeb. Kredyty ma spłacić za 6 lat.

Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska Article

Oba kredyty został udzielone przez Credit Agricole. W komunikacie giełdowym Multimedia Polska podała, że oprocentowanie kredytu oparte jest na zmiennej stopie procentowej WIBOR dla odpowiednich okresów odsetkowych powiększonej o marżę zależną od wskaźników finansowych.

Zabezpieczeniem spłaty są m.in. zastawy rejestrowe na akcjach firmy oraz na akcjach i udziałach jej spółek zależnych, a także na przedsiębiorstwie firmy oraz wybranych rachunkach bankowych.

W ub.r. Grupa Multimedia Polska zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 3 proc. do 678,4 mln zł oraz 1,8 mln zł straty netto (wobec 9,4 mln zł zysku rok wcześniej). Na koniec ub.r. miała 1,75 mln sprzedanych usług jednostkowych (RGU).

W październiku ub.r. UPC Polska ogłosiła przejęcie Multimedia Polska za 760 mln zł. Jednak pod koniec marca wycofała się z transakcji, a badający ją Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ocenił, że fuzja firm spowodowałaby ograniczenie konkurencji na rynkach płatnej telewizji i dostępu do internetu stacjonarnego w 11 miastach.

Kredyty i obligacje Multimedia Polska

W połowie 2013 roku Multimedia Polska zawarła umowy, w ramach której wzięła 462 mln zł na refinansowanie zadłużenia i inwestycje oraz 50 mln zł kredytu obrotowego. Na koniec ub.r. firma wykorzystała łącznie 461,2 mln zł tych kredytów, a w ramach zawartych aneksów wydłużyła ich spłatę (do końca ub.r. spłaciła 103,1 mln zł).

Na koniec ub.r. zobowiązania operatora z tytułu kredytu długoterminowego wynosiły 247,5 mln zł, wobec 249,8 mln zł rok wcześniej.

Ponadto w maju 2013 roku Multimedia Polska wyemitowała obligacje o nominalnej wartości 1,038 mld zł. Kolejne daty ich wykupu wyznaczono na 10 maja 2017 roku, 10 maja 2018 roku i 10 maja 2019 roku.

10 maja ub.r. zgodnie z planem firma wykupiła 25 proc. pierwotnej wartości obligacji. W konsekwencji jej zobowiązania z tytułu wyemitowanych papierów wartościowych zmalały z 1,04 mld zł na koniec 2016 roku do 781,2 mln zł na koniec ub.r. (w tym 286,5 mln zł do spłaty w maju br. i 494,7 mln zł do spłaty w maju 2019 roku).

Na koniec ub.r. Multimedia Polska miała 3,66 mln zł rezerw finansowych, wobec 653 tys. zł na koniec 2016 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Multimedia Polska pożycza 1,51 mld zł na spłatę obecnego zadłużenia i 30 mln zł na bieżącą działalność

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Czyli trzeba będzie upaść bo z czego tu spłacić półtora miliarda???
31 1
odpowiedź
User
Paweł
Solorz pewnie chętnie ich kupi :-)
13 2
odpowiedź
User
sin
Zrepolonizować! Może padre Tadeusz przyjmie to dzieło?
8 7
odpowiedź
User
Pawel
Multimedia malo konkurencyjne,mala i niska jakosc uslug za duze pieniadze.brak szacunku dla stalych klientow.
21 2
odpowiedź
User
matematyk
Jeśli dwa lata temu mieli 9 mln zysku (jeszcze mieli), to jak długo będą spłacać 1,5 mld kredytu? Za prawdę bankowość u nas to ciekawy przypadek...
18 2
odpowiedź
User
edek
Jeśli dwa lata temu mieli 9 mln zysku (jeszcze mieli), to jak długo będą spłacać 1,5 mld kredytu? Za prawdę bankowość u nas to ciekawy przypadek...


easy. za 2 lata pożyczą 2,5 mld i wezmą 100 mln obrotowego. rolowanie...
13 0
odpowiedź
User
kolis
Czyli przejęcie, to byłoby ograniczenie konkurencji w 11 miastach, ale bankructwo już nie. UOKiK widzę, że działa świetnie.
3 6
odpowiedź
User
muszkins
Mam internet od nich.... Jak mają takie podejście do klienta to niech się nie dziwią że mają jak mają. Sąsiad z boku odszedł z powodu opłakanej oferty programów TV.....
12 2
odpowiedź
User
:)
Jeśli dwa lata temu mieli 9 mln zysku (jeszcze mieli), to jak długo będą spłacać 1,5 mld kredytu? Za prawdę bankowość u nas to ciekawy przypadek...
- od kiedy kapitał i odsetki spłaca się z zysku :) ?
9 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing