SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

InPost rozpoczął pilotaż Multiskrytki

W wybranych Paczkomatach InPost rozpoczął pilotaż nowej usługi - Multiskrytki. Dzięki niej kilka przesyłek do jednego odbiorcy będzie umieszczanych w jednej skrytce.

Article

Multiskrytka to bezpłatna funkcja, z której wszyscy użytkownicy Paczkomatów InPost będą mogli korzystać od połowy maja. Na razie trwa pilotaż w wybranych maszynach w Polsce.

Multiskrytka InPost - jak to działa?

Paczki w Multiskrytce identyfikowane są po numerze telefonu odbiorcy. Do odbioru paczek wystarczy tylko jeden kod – o paczkach, które znalazły się w Multiskrytce, InPost poinformuje klientów w wiadomościach SMS i e-mail. Wkrótce powiadomienia pojawią się również w aplikacji mobilnej InPost Mobile.

Maksymalna ilość paczek, która może być umieszczona w Multiskrytce zależy wyłącznie od objętości dostępnej skrytki.

- Doskonale wiemy, jak wielu naszych klientów czekało na Multiskrytkę – i oto jest! Wprowadzamy nową funkcjonalność, która pozwala usprawnić i skrócić cały proces odbierania przesyłek. Dzięki nowemu i całkowicie bezpłatnemu rozwiązaniu nasi klienci nie będą tracić swojego cennego czasu – mogą odebrać swoje paczki za jednym razem, bez konieczności otwierania każdej skrytki z osobna - komentuje Rafał Brzoska, prezes InPostu. - W połączeniu ze zdalnym otwieraniem skrytek za pomocą aplikacji InPost, to najwygodniejszy obecnie sposób odbierania przesyłek - dodaje Brzoska.

Jeżeli klient zamówi kilka paczek w ramach zamówienia z jednego sklepu w tym samym czasie, to wszystkie znajdą się w jednej skrytce, pod warunkiem że sklep ma zamówione produkty na magazynie i wyśle je w tym samym momencie, a kurier InPost będzie miał miejsce w Multiskrytce, żeby umieścić tam wszystkie paczki podczas jednego podjazdu pod Paczkomat.

Doręczenia paczek nie są wstrzymywane, by złożyć wszystkie w Multiskrytce. Jeśli klient zamówi 3 przesyłki u różnych dostawców z odbiorem w Paczkomacie, a dwie z nich przyjdą w jednym dniu – to w takim przypadku dwie paczki zostaną umieszczone w Multiskrytce, a trzecia w kolejnej skrytce. W sytuacji, gdy nie wszystkie paczki zmieszczą się w Multiskrytce, to część zostanie umieszczona w innej skrytce Paczkomatu.

W jednej Multiskrytce mogą znajdować się tylko opłacone przesyłki – jeśli jedna paczka przesłana do tego samego odbiorcy będzie za pobraniem, a inna została wcześniej opłacona, to będą one czekały na odbiór w dwóch różnych skrytkach.

Jesienią ub.r. InPost miał w całej Polsce 6 tys. Paczkomatów, wobec 4,3 tys. rok wcześniej. W 2018 r. spółka zanotowała wzrost przychodów o 40 proc. i 20,6 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: InPost rozpoczął pilotaż Multiskrytki

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gonzalez
czy osoba, która napisała ten tekst odróżnia ilość od liczby?
odpowiedź
User
Kalina44
Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Nie raz zamawiałam kilka rzeczy do tego samego paczkomatu, nie zawsze udawało się odebrać od razu, więc siłą rzeczy blokowałam skrytki dla innych, rozwiązanie wydaje się być bardzo słuszne.
odpowiedź
User
Stef
liczyłam na to, ze w końcu będzie to wprowadzone.. to z pewnością pomoże trochę zredukować liczbę paczek w paczkomacie
odpowiedź