SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Murapol: czas na IPO, emisja 8 mln nowych akcji wobec 40 mln dotychczas

Firma deweloperska Murapol chce przeprowadzić jeszcze w II kwartale br. pierwotną ofertę publiczną (IPO) na warszawskiej giełdzie na sfinansowanie projektów deweloperskich, powiedział agencji ISB wiceprezes spółki Michał Sapota.

Murapol: czas na IPO, emisja 8 mln nowych akcji wobec 40 mln dotychczas

"Pierwotnie zakładaliśmy, że ofertę i debiut na GPW uda się przeprowadzić do końca 2011 r. Zdecydowaliśmy się jednak opóźnić działania, by zamieścić w prospekcie wyniki spółki po trzech kwartałach 2011, co spowodowało przesunięcie harmonogramu emisji" - powiedział ISB Sapota.

Firma planuje emisję 8 mln nowych akcji wobec 40 mln dotychczas. Wiceprezes spółki spodziewa się, że do końca kwietnia br. uda się uzyskać zatwierdzenie prospektu emisyjnego, zaś sam debiut na GPW możliwy byłby już na przełomie czerwca i lipca.

Strategia Murapolu zakłada dalszy dynamiczny rozwój, przede wszystkim, w segmencie mieszkań w zabudowie wielorodzinnej, niskiej i średniej wysokości, o podwyższonym standardzie.

"Dostrzegamy bardzo duży potencjał w nadchodzących latach na rynkach lokalnych, dlatego też zamierzamy przede wszystkim umacniać swoją pozycję w miastach w jakich jesteśmy obecni i rozszerzyć skalę działania na nowe lokalizacje. Chcemy w ciągu najbliższych lat stać się jednym z wiodących deweloperów w skali kraju, zaś wejście na GPW z pewnością pomoże nam w realizacji tego celu" - powiedział Sapota.

Na rynku Catalyst do obrotu weszło 250 tys. obligacji serii C o łącznej wartości nominalnej 25 mln zł.  Pozyskane środki, podobnie jak w przypadku planowanej emisji akcji, spółka chce przeznaczyć na sfinansowanie projektów deweloperskich: zakup gruntu we Wrocławiu-Krzykach oraz przeznaczyć je na realizację projektów deweloperskich w dzielnicy Wrocław-Krzyki oraz w Poznaniu.

"Planujemy kolejne emisje obligacji w tym roku, najbliższa może odbyć się nawet przed naszym debiutem na GPW" - powiedział też Sapota.

Według jego słów, spółka ma w tym roku potencjał do przekazania klientom ponad 700 lokali.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Murapol: czas na IPO, emisja 8 mln nowych akcji wobec 40 mln dotychczas

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl