SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Murator" rośnie w siłę

Wzrost sprzedaży i czytelnictwa "Muratora"

Średnia sprzedaż niemal 93 tysiące egzemplarzy i ponad 800 tysięcy Czytelników "Muratora"- to wyniki najnowszych badań rynku. Zwiększa się też liczba Czytelników miesięcznika wśród kadry zarządzającej. "Murator" osiągnął tak dobre notowania podczas gdy inne czasopisma o tematyce budowlanej odnotowują wyraźny spadek w tych samych dziedzinach.

Sprzedaż "Muratora" w pierwszym kwartale tego roku wyniosła średnio 92920 egzemplarzy miesięcznie i była o 0,6 % wyższa niż przed rokiem. Według ZKDP ( tabele w załączeniu) w tym samym okresie inne tytuły budowlane odnotowały wyraźny spadek sprzedaży egzemplarzowej. Przy czym redakcja "Muratora" konsekwentnie nie poddaje się "gadżetomanii". Czytelnicy miesięcznika doceniają to, że dołączane są do niego jedynie płyty CD bądź katalogi pomocne w budowie domu i zagospodarowaniu jego otoczenia.

Wzrasta także czytelnictwo "Muratora". Według firmy SMG/KRC, która realizuje Polskie Badania Czytelnictwa, wskaźnik Czytelnictwa Cyklu Sezonowego dla "Muratora" wyniósł 2,63% (fale: maj 2003 - kwiecień 2004) i wzrósł do analogicznego okresu roku ubiegłego. Miesięcznik jest czytany przez 804360 Polaków (badania w załączeniu).

Duży zasięg "Muratora" i przede wszystkim jego zawartość - fachowe publikacje i wiarygodne porady specjalistów, przekładają się bezpośrednio na wysokie zainteresowanie miesięcznikiem menedżerów, a zwłaszcza mężczyzn zajmujących najwyższe stanowiska : prezesów i dyrektorów. Prowadzone od 2000 roku przez SMG/KRC badania czytelnictwa prasy w tej grupie odbiorców pokazują, że co czwarty prezes i dyrektor deklaruje, że czyta "Muratora". Żaden inny wydawany w Polsce miesięcznik nie cieszy się tak wysoką poczytnością w tej grupie (badania w załączeniu)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Murator" rośnie w siłę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl