SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej Karol Nawrocki z audycją w Radiu Gdańsk. „Naprawdę nowatorski program”

W środę 29 stycznia na antenie Radia Gdańsk zadebiutuje z audycją „Historia nieoczywista” dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Raz w miesiącu będzie rozmawiał o historii z osobami, na co dzień nie zajmującymi się nią. - To naprawdę nowatorski program radiowy - przekonuje Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk.

Karol Nawrocki Article

Radio Gdańsk od początku roku sukcesywnie wprowadza nową ramówkę, która ma być bardziej przyjazna dla słuchacza, mocniej go interesować i angażować. Pojawia się więcej audycji autorskich, w tym nadawana w poniedziałki audycja Olgi Zielińskiej „Głos pracownika”. Zielińska przez kilka ostatnich lat związana była z oświatowa „Solidarnością”, specjalizuje się w tematach pracowniczych.

Inną nowością jest debiutująca na antenie w środę 29 stycznia audycja „Historia nieoczywista” autorstwa dr Karola Nawrockiego, szefa Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Historyk w każdą ostatnią środę miesiąca będzie rozmawiał na tematy historyczne (w tym m.in. na temat indywidualnych pasji, zainteresowań i inspiracji związanych z historią) z osobami na co dzień nie zajmującymi się badaniem dziejów: ze sportowcami, biznesmenami, menedżerami czy dziennikarzami. Do końca bieżącego roku ma powstać 12 odcinków programu.

- Obecny dyrektor Muzeum II Wojny Światowej to nie tylko wybitny specjalista w zakresie historii, doświadczony naukowiec i menedżer kultury, ale także osobowość medialna, świetnie poruszająca się w przestrzeni medialnej. Cieszymy się, że to właśnie na antenie Radia Gdańsk dr Karol Nawrocki zadebiutuje w roli prowadzącego naprawdę nowatorski program radiowy - mówi prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk, Adam Chmielecki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na antenie już zadebiutowały inne nowe programy, takie jak audycja motoryzacyjna „Autocooltura” (w czwartki o godz. 13.00) czy „Studio polityka” (w piątki o godz. 11.00), czyli publicystyczne, dowcipne i erudycyjne zarazem, podsumowanie najważniejszych wydarzeń tygodnia. W nowej ramówce rozszerzono i zmieniono pory emisji niektórych dotychczasowych audycji, na przykład „Kresowy Salonik Radia Gdańsk” został wydłużony z pół godziny do godziny oraz przeniesiony z czwartków na sobotnie popołudnia (godz. 17). Z kolei w sobotnie przedpołudnia (godz. 11) pojawiła się nowa audycja polsko-anglojęzyczna „Saturday Talk Show”, emitowana zarówno na falach UKF, jak i w wersji rozszerzonej w technologii DAB+. Na początku lutego zostanie wyemitowane pierwsze wydania nowego programu interwencyjno-śledczego Radia Gdańsk „SOS Reporterzy”.

Z badania Radio Track wynika, że w okresie od czerwca do listopada 2019 r. Radio Gdańsk miało 6,2 proc. udziału w rynku słuchalności w Trójmieście.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej Karol Nawrocki z audycją w Radiu Gdańsk. „Naprawdę nowatorski program”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Litości
Promowanie tej zielińskiej to jest jakiś ponury żart. Sepleni, ma poważną wadę wymowy. Nie potrafi czytać. Na antenie plecie głupoty. Ktoś wie, jak to możliwe, że zaczęła robić wielką karierę w radiu?
32 2
odpowiedź
User
Redzia
Skąd tyle nienawiści i zazdrości w Tobie! Wstyd za promowanie i nagradzanie w radiu takich postaw.
7 18
odpowiedź
User
żenada
pisowcy i działacze obecnej Solidarności sympatyzującej z Pisem plus Nawrocki z przejętego przez Pis Muzeum2WŚw.
18 3
odpowiedź
User
sługa Pański
Nowotarstwo tej audycji polegać będzie na tym, że osoba nie będąca radiowcem będzie udawać radiowca. Takiego nowatorstwa w tym radiu od dłuższego czasu jest bardzo dużo.
18 0
odpowiedź
User
Zenek
Moze i Nawrocki bedzie ciekawy ale audycja raz w miesiacu to jest raczej uklon dla niego niz powazna propozycja programowa. Jednak najbardziej razi to, ze w przedstawieniu tych zmian jest mnostwo pustoslowia ale bardzo mikre konkrety. Co znaczy „nowatorska”? Nawrocki bedzie stepował albo śpiewał swoje tezy? Dodajmy, ze te pytania mamy tylko my, ludzie z branzy mediowej. Publika po prostu wzrusza ramionami.
22 0
odpowiedź