SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eska Rock zastąpi Muzo.FM na multipleksach lokalnych DAB+

- Kupujemy spółkę, a wraz z nią wszystkie zobowiązania koncesyjne - mówi nam Zbigniew Benbenek, szef Grupy ZPR Media, która pod koniec października ogłosiła, że kupuje od Polsatu Muzo.FM. Gdy stacja zmieni się w Eskę Rock, będzie ją słychać nie tylko w dziewięciu miastach na falach ultrakrótkich, ale także na kilku multipleksach lokalnych DAB+.

W piątek, 28 października poinformowano o sprzedaży Muzo.FM Grupie ZPR Media. Obecnie właścicielem rozgłośni jest Telewizja Polsat. Oznacza to, że po ośmiu latach z eteru zniknie Muzo.FM. Nowy właściciel planuje na jej częstotliwościach analogowych uruchomić Eskę Rock, która obecnie nadaje tylko w stolicy. A Muzo.FM to ponadregionalna sieć. Stację słychać w dziewięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie i Bydgoszczy. W komunikacie podkreślono, że Eska Rock od dawna jest liderem wśród rockowych stacji radiowych nadających w stolicy. - Dzięki przejęciu mamy ambicje zająć pozycję lidera w Polsce - zapowiedział Zbigniew Benbenek, szef Grupy ZPR Media.

Muzo.FM obecne jest także na multipleksach lokalnych DAB+. Stacja rozpoczęła emisję cyfrową 20 kwietnia br. w czterech miastach: Częstochowie, Poznaniu, Warszawie oraz Katowicach. Nieco później rozgłośnia w standardzie DAB+ stała się dostępna dla odbiorców w Rzeszowie i Toruniu. To efekt decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która jesienią 2019 r. przyznała stacji koncesję na nadawanie w systemie cyfrowym. Konkurs dotyczył rozgłośni o profilu informacyjno-biznesowo-muzycznym.

W Poznaniu (kanał 5C), Warszawie (11B), Katowicach (10B) i Częstochowie operatorem MUXRL jest firma DABCOM, za to w Toruniu (6C) i Rzeszowie (9B) - PFN Infrastruktura.

W DAB+ wkrótce zagra Eska Rock

Jak mówił już na naszych łamach Zbigniew Benbenek, Grupa ZPR Media chce nabyć 100 proc. akcji Polsatu. Wówczas na częstotliwościach Muzo.FM zagra Eska Rock. Wcześniej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji musi wyrazić zgodę na zamianę nazwy rozgłośni. Na razie do regulatora nie wpłynął jeszcze wniosek w tej sprawie.

Pytamy Zbigniewa Benbenka, czy wraz ze zmianą nazwy, na multipleksach lokalnych dotąd zajmowanych przez Muzo.FM słuchacze usłyszą wkrótce Eskę Rock. - Kupujemy spółkę, a wraz z nią wszystkie zobowiązania koncesyjne. Jeśli dostaniemy zgodę KRRiT na zmianę nazwy, to spółka będzie nadawać program zarówno w standardzie DAB+, jak i na częstotliwościach analogowych, ale już jako Eska Rock - zapowiada szef Grupy ZPR Media.

Muzo.FM zdecydowało, że nie wystartuje w konkursie na nadawanie na ogólnopolskim multipleksie radia cyfrowego. Podobne decyzje podjęły także Grupa Radiowa Agory i Eurozet. Za to do tego konkursu zgłosiły się nadawca Radia Maryja oraz Grupa RMF. Wnioski złożyły też Grupa ZPR Media i spółka Michała Winnickiego MWE Radio. Jednak w połowie września okazało się, że nieprędko rozpocznie działalność ogólnopolski multipleks DAB+. KRRiT na wniosek nadawców zawiesiła konkurs w tej sprawie. Postępowanie ma być wznowione po decyzji UKE dotyczącej operatora MUX-u. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że nie zapadnie ona w tym roku.

Spółka Muzo.FM w ub.r. przy wzroście przychodów o 0,2 proc. do 6,36 mln zł zanotowała spadek zysku operacyjnego z 1,76 do 1,05 mln zł. Natomiast jej zysk netto wzrósł z 6,13 do 7,03 mln zł, głównie dzięki wyższej dywidendzie od Polsat Media.

Dołącz do dyskusji: Eska Rock zastąpi Muzo.FM na multipleksach lokalnych DAB+

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A po przejęciu władzy przez PiS, trójkę przejęła kupa.
A po przejęciu władzy przez PiS, trójkę przejęła kupa.
odpowiedź
User
yOLO
Eska Rock zastąpi Muzo.FM na multipleksach a Bisiorek Frączka na stanowisku dyrektora.
odpowiedź
User
mnb
Ha ha ale,, dużo,, miast z tymi lokalnymi Muxami...Przypomnę że według wcześniejszych zapowiedzi Krrit Lokalne Muxy DAB + powinny już dawno nadawać w 34 miastach.
odpowiedź