SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Muzo.FM programy na żywo tylko w godz. 7-19. Nadal bez wniosku do KRRiT ws. zmiany nazwy

Muzo.FM od poniedziałku nadaje tylko 12 godzin dziennie programu na żywo. W pozostałym czasie gra muzyka. - To się jeszcze może zmienić, bo nasze dotychczasowe plany związane z układaniem ramówki wzięły w łeb. Ze stacji odeszła jedna z osób dotąd z nią współpracująca - mówi nam Zbigniew Frączek, dyrektor programowy Muzo.FM. Właściciel stacji - Telewizja Polsat - nadal nie złożył wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie zmiany nazwy na Eskę Rock.

"Z całym szacunkiem, ale jednak przestanę słuchać radia, przejdę na platformy z muzyką. To BYŁO ostatnie radio, którego dało się słuchać" - napisał w poniedziałek rano na fanpejdżu Muzo.FM Mikołaj, jeden ze słuchaczy rozgłośni. Paulina też się tam żaliła: "Przecieram oczy i uszy ze zdumienia nad nową ramówką i linią melodyczną... Auć". Karolina dodała: "Niestety przełączyłam". Przez cały dzień słuchacze zamieścili na Facebooku Muzo.FM kilkaset wpisów krytykujących zmiany, jakie w ostatnich tygodniach zachodzą w stacji.

W poniedziałek, 8 stycznia Muzo.FM wprowadziło nową ramówkę. Od tego tygodnia są tylko cztery trzygodzinne pasma programowe w ciągu dnia: "Poranek Muzo.FM" z Kamilem Szabłowskim (w godz. 7-10), "The Greatest Muzo" z Robertem "Pegazem" Zawieją (w godz. 10-13), "Popołudnie Muzo.FM" z Michałem Cieślikiem (w godz. 13-16) oraz "Halo Muzo" z Idalią Tomczak i Konradem Olszewskim (w godz. 16-19). W ramówce pozostał także półgodzinny wieczorny "Magazyn Muzo.FM" z podsumowaniem najważniejszych wydarzeń minionego dnia, który prowadzi Arek Pogłud.

A jeszcze tydzień temu program Muzo.FM był realizowany na żywo od godz. 6 do 21. Z kolei w październiku pasm było więcej i trwały dwie godziny. Nadawano je w godz. 6-22. Każdego dnia na antenie można było usłyszeć ponad dziesięciu prowadzących. W ramówce były też codzienne autorskie audycje muzyczne. Dziś nie ma ani jednej.

Muzo.FM zmieni się w Eskę Rock

Ostatnie zmiany programowe to pokłosie decyzji z końca października, gdy ogłoszono sprzedaż Muzo.FM Grupie ZPR Media. Obecnie właścicielem rozgłośni jest Telewizja Polsat. Oznacza to, że po ośmiu latach z eteru zniknie Muzo.FM. Nowy właściciel planuje na tych częstotliwościach uruchomić Eskę Rock, która obecnie nadaje tylko w stolicy. A Muzo.FM to ponadregionalna sieć. Stację słychać w dziewięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie i Bydgoszczy.

Zbigniew Frączek, który obecnie jest szefem programowym Eski Rock, a od listopada koordynuje także pracę antenową w Muzo.FM, zapowiedział na naszych łamach, że osoby tworzące Muzo.FM zostały zaproszone do dalszej współpracy. - Mam wstępną deklarację pozostania w stacji od wszystkich osób pracujących obecnie na antenie Muzo.FM - mówił nam na początku grudnia Frączek. Nie zdradził, czy po przejęciu stacji te osoby będą pracować na antenie Eski Rock. Być może zasilą załogę nowo tworzonej stacji w Warszawie. Gdy dojdzie do powiększenia zasięgu Eski Rock, jej dotychczasowa stołeczna częstotliwość (93,3 MHz) zwolni się. - Już teraz trwają prace nad tym, jak zagospodarować tę stację. Staramy się wymyślić nowy format miejskiego radia - mówił nam w listopadzie Zbigniew Frączek, który ma kierować nową rozgłośnią.

Nie wiadomo, czy wrócą "Strażnicy świtu"

Wiadomo, że nie znajdą się tam osoby, które do niedawna tworzyły Muzo.FM, a zniknęły z tej anteny wraz z informacją o sprzedaży jej Grupie ZPR Media. Chodzi o Marcina Bisiorka, Annę Nowaczyk, Kamila Olszewskiego, Jarosława Wendrowskiego i Przemysława Jaworskiego. Do tej listy można dodać także Radka Nałęcza, który pod koniec grudnia ogłosił, że odchodzi z rozgłośni. - Powody są prozaiczne: nie chcę wiązać swojej przyszłości z projektami Grupy ZPR. Już tam pracowałem, więc nie chcę wchodzić dwa razy do tej samej rzeki. Jestem gotowy na nowe wyzwania - mówił nam niedawno Radek Nałęcz. W ostatni weekend pożegnał się na antenie ze słuchaczami Muzo.FM. Dał do zrozumienia, że będzie go można jeszcze usłyszeć w radiu. - Jest taki plan, ale za wcześnie, by o tym mówić - potwierdził nam w poniedziałek.

Radek Nałęcz i Marta Trybura byli gospodarzami porannego pasma w Muzo.FM. W piątek, 23 grudnia powiedzieli, że w tym składzie już nie poprowadzą "Strażników świtu". Audycja nadawana była od poniedziałku do piątku w godz. 6-9. - Marta Trybura obecnie przebywa na urlopie i ma wrócić do prowadzenia programu. Nie wiem, czy to pasmo nadal będzie się tak nazywać. Musimy popracować nad nową koncepcją poranka - mówi nam teraz Zbigniew Frączek.

Oprócz Radka Nałęcza ze stacji pod koniec roku odeszła Aleksandra Żaczek-Świstak, która czytała serwisy informacyjne w Muzo.FM. - Pozostałe osoby z newsroomu zostają w stacji - deklaruje Frączek. Jak się dowiadujemy, z Muzo.FM nie odchodzi (jak spekulowano w mediach społecznościowych rozgłośni) Paweł Oksanowicz, który prowadzi weekendowe programy.

Muzo.FM z nowej siedziby

Dlaczego Muzo.FM nadaje od poniedziałku tylko 12 godzin dziennie programu na żywo, a w pozostałym czasie gra muzyka? - To się jeszcze może zmienić, bo nasze dotychczasowe plany związane z układaniem ramówki wzięły w łeb. Ze stacji odeszła jedna z osób dotąd z nią współpracująca - mówi nam teraz Zbigniew Frączek.

Również od poniedziałku ekipa Muzo.FM nadaje program z nowego studia. Dziennikarze opuścili biurowiec Blue Point przy al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie należący do spółki Polskie Nieruchomości, której udziałowcem jest Tobias Solorz. Teraz siedziba Muzo.FM znajduje się na ul. Jubilerskiej w Warszawie, w tym samym budynku, gdzie swoje studia mają Radio Eska, Eska Rock, VOX FM, Radio SuperNova i Radio Plus. Dla części osób z redakcji Muzo.FM to powrót do miejsca, w którym już pracowali na antenie Eski Rock.

Bez wniosku o zmianę nazwy

Na naszych łamach Zbigniew Benbenek, prezes Grupy ZPR Media zapowiadał, że chce nabyć 100 proc. udziałów Polsatu w spółce Muzo.FM. Wówczas na częstotliwościach Muzo.FM zagra Eska Rock. Ale by tak się stało, potrzebna jest decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Gdy tylko dostaniemy zgodę od KRRiT na zmianę nazwy, od razu zaczniemy nadawać na częstotliwościach Muzo.FM jako Eska Rock. Nawet jeśli nie zostanie sfinalizowana transakcja zakupu rozgłośni - zapowiadał Zbigniew Benbenek.

- Do biura KRRiT nie wpłynął wniosek spółki Muzo.FM w sprawie zmiany nazwy - poinformowała nas w poniedziałek rzeczniczka Rady Teresa Brykczyńska. Prezes spółki Muzo.FM Dariusz Grzywaczewski ani rzecznik Telewizji Polsat nie odpowiedzieli na nasze pytanie, kiedy wniosek w tej sprawie zostanie wysłany do KRRiT.

Z najnowszego badania Radio Track (wrzesień-listopad 2022) realizowanego przez pracownię Kantar Polska wynika, że udział Muzo.FM pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,5 proc. (rok temu w analogicznym okresie było to 0,6 proc.).

Dołącz do dyskusji: W Muzo.FM programy na żywo tylko w godz. 7-19. Nadal bez wniosku do KRRiT ws. zmiany nazwy

55 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lejdi
Frączek i jego wielkie strategie w pigułce.
Odeszła mu jedna osoba i "plany wzięły w łeb".
Spokojnie, za chwile przybędą ci przecież dwie "nowe", które brały udział w tej farsie od początku.
Dresy do góry!
odpowiedź
User
Ja
Decyzja biznesowa ale co by nie mówić to radio było/jest inne od pozostałych i części słuchaczy mogło się podobać, stacje rockowe trochę za ciężkie (antyradio, eskarock) do posłuchania np w pracy, rock radio gra tylko starą muzykę więc też nie do końca ok no i zasieg ograniczony a nie każdy może albo chce słuchać przez internet , eski rmfy trochę ogłupiające jak dla mnie, muzo fm dobrze się po prostu słuchało więc dziwi mnie niska słuchalność, oczywiście można mieć zarzut że muzyka w kółko ta sama ale w której stacji tak nie jest? Poza tym w muzo była interakcja ze słuchaczami a to wydaje się jest ok, oczywiście biznes wygrał i zobaczymy czy to jest dobra droga, sam kiedyś słuchałem eski rock przed ograniczeniem jego zasięgu i mi to pasowało teraz jakoś nie daję rady , może to się z czasem zmieni, udanego wtorku, ja jednak dziś jeszcze zostaję z muzo:)
odpowiedź
User
Hubert
Widać że KRRiT ma w głowie
Ustawę pilotową
I decyzję Macierewicza odnośnie mediów i reportażu czarno na białym siła kłamstwa
A zmiana z muzo na EskaRock i z EskaRock na nowe radio to nie w porządku
Plejka jest do 4 liter bo to mi już przypomina szafę RMF FM i Radio ZET
Poprzednia playlista była fajna
odpowiedź