SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Muzo.FM programy na żywo tylko w godz. 7-19. Nadal bez wniosku do KRRiT ws. zmiany nazwy

Muzo.FM od poniedziałku nadaje tylko 12 godzin dziennie programu na żywo. W pozostałym czasie gra muzyka. - To się jeszcze może zmienić, bo nasze dotychczasowe plany związane z układaniem ramówki wzięły w łeb. Ze stacji odeszła jedna z osób dotąd z nią współpracująca - mówi nam Zbigniew Frączek, dyrektor programowy Muzo.FM. Właściciel stacji - Telewizja Polsat - nadal nie złożył wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie zmiany nazwy na Eskę Rock.

Article

"Z całym szacunkiem, ale jednak przestanę słuchać radia, przejdę na platformy z muzyką. To BYŁO ostatnie radio, którego dało się słuchać" - napisał w poniedziałek rano na fanpejdżu Muzo.FM Mikołaj, jeden ze słuchaczy rozgłośni. Paulina też się tam żaliła: "Przecieram oczy i uszy ze zdumienia nad nową ramówką i linią melodyczną... Auć". Karolina dodała: "Niestety przełączyłam". Przez cały dzień słuchacze zamieścili na Facebooku Muzo.FM kilkaset wpisów krytykujących zmiany, jakie w ostatnich tygodniach zachodzą w stacji.

W poniedziałek, 8 stycznia Muzo.FM wprowadziło nową ramówkę. Od tego tygodnia są tylko cztery trzygodzinne pasma programowe w ciągu dnia: "Poranek Muzo.FM" z Kamilem Szabłowskim (w godz. 7-10), "The Greatest Muzo" z Robertem "Pegazem" Zawieją (w godz. 10-13), "Popołudnie Muzo.FM" z Michałem Cieślikiem (w godz. 13-16) oraz "Halo Muzo" z Idalią Tomczak i Konradem Olszewskim (w godz. 16-19). W ramówce pozostał także półgodzinny wieczorny "Magazyn Muzo.FM" z podsumowaniem najważniejszych wydarzeń minionego dnia, który prowadzi Arek Pogłud.

A jeszcze tydzień temu program Muzo.FM był realizowany na żywo od godz. 6 do 21. Z kolei w październiku pasm było więcej i trwały dwie godziny. Nadawano je w godz. 6-22. Każdego dnia na antenie można było usłyszeć ponad dziesięciu prowadzących. W ramówce były też codzienne autorskie audycje muzyczne. Dziś nie ma ani jednej.

Muzo.FM zmieni się w Eskę Rock

Ostatnie zmiany programowe to pokłosie decyzji z końca października, gdy ogłoszono sprzedaż Muzo.FM Grupie ZPR Media. Obecnie właścicielem rozgłośni jest Telewizja Polsat. Oznacza to, że po ośmiu latach z eteru zniknie Muzo.FM. Nowy właściciel planuje na tych częstotliwościach uruchomić Eskę Rock, która obecnie nadaje tylko w stolicy. A Muzo.FM to ponadregionalna sieć. Stację słychać w dziewięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie i Bydgoszczy.

Zbigniew Frączek, który obecnie jest szefem programowym Eski Rock, a od listopada koordynuje także pracę antenową w Muzo.FM, zapowiedział na naszych łamach, że osoby tworzące Muzo.FM zostały zaproszone do dalszej współpracy. - Mam wstępną deklarację pozostania w stacji od wszystkich osób pracujących obecnie na antenie Muzo.FM - mówił nam na początku grudnia Frączek. Nie zdradził, czy po przejęciu stacji te osoby będą pracować na antenie Eski Rock. Być może zasilą załogę nowo tworzonej stacji w Warszawie. Gdy dojdzie do powiększenia zasięgu Eski Rock, jej dotychczasowa stołeczna częstotliwość (93,3 MHz) zwolni się. - Już teraz trwają prace nad tym, jak zagospodarować tę stację. Staramy się wymyślić nowy format miejskiego radia - mówił nam w listopadzie Zbigniew Frączek, który ma kierować nową rozgłośnią.

Nie wiadomo, czy wrócą "Strażnicy świtu"

Wiadomo, że nie znajdą się tam osoby, które do niedawna tworzyły Muzo.FM, a zniknęły z tej anteny wraz z informacją o sprzedaży jej Grupie ZPR Media. Chodzi o Marcina Bisiorka, Annę Nowaczyk, Kamila Olszewskiego, Jarosława Wendrowskiego i Przemysława Jaworskiego. Do tej listy można dodać także Radka Nałęcza, który pod koniec grudnia ogłosił, że odchodzi z rozgłośni. - Powody są prozaiczne: nie chcę wiązać swojej przyszłości z projektami Grupy ZPR. Już tam pracowałem, więc nie chcę wchodzić dwa razy do tej samej rzeki. Jestem gotowy na nowe wyzwania - mówił nam niedawno Radek Nałęcz. W ostatni weekend pożegnał się na antenie ze słuchaczami Muzo.FM. Dał do zrozumienia, że będzie go można jeszcze usłyszeć w radiu. - Jest taki plan, ale za wcześnie, by o tym mówić - potwierdził nam w poniedziałek.

Radek Nałęcz i Marta Trybura byli gospodarzami porannego pasma w Muzo.FM. W piątek, 23 grudnia powiedzieli, że w tym składzie już nie poprowadzą "Strażników świtu". Audycja nadawana była od poniedziałku do piątku w godz. 6-9. - Marta Trybura obecnie przebywa na urlopie i ma wrócić do prowadzenia programu. Nie wiem, czy to pasmo nadal będzie się tak nazywać. Musimy popracować nad nową koncepcją poranka - mówi nam teraz Zbigniew Frączek.

Oprócz Radka Nałęcza ze stacji pod koniec roku odeszła Aleksandra Żaczek-Świstak, która czytała serwisy informacyjne w Muzo.FM. - Pozostałe osoby z newsroomu zostają w stacji - deklaruje Frączek. Jak się dowiadujemy, z Muzo.FM nie odchodzi (jak spekulowano w mediach społecznościowych rozgłośni) Paweł Oksanowicz, który prowadzi weekendowe programy.

Muzo.FM z nowej siedziby

Dlaczego Muzo.FM nadaje od poniedziałku tylko 12 godzin dziennie programu na żywo, a w pozostałym czasie gra muzyka? - To się jeszcze może zmienić, bo nasze dotychczasowe plany związane z układaniem ramówki wzięły w łeb. Ze stacji odeszła jedna z osób dotąd z nią współpracująca - mówi nam teraz Zbigniew Frączek.

Również od poniedziałku ekipa Muzo.FM nadaje program z nowego studia. Dziennikarze opuścili biurowiec Blue Point przy al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie należący do spółki Polskie Nieruchomości, której udziałowcem jest Tobias Solorz. Teraz siedziba Muzo.FM znajduje się na ul. Jubilerskiej w Warszawie, w tym samym budynku, gdzie swoje studia mają Radio Eska, Eska Rock, VOX FM, Radio SuperNova i Radio Plus. Dla części osób z redakcji Muzo.FM to powrót do miejsca, w którym już pracowali na antenie Eski Rock.

Bez wniosku o zmianę nazwy

Na naszych łamach Zbigniew Benbenek, prezes Grupy ZPR Media zapowiadał, że chce nabyć 100 proc. udziałów Polsatu w spółce Muzo.FM. Wówczas na częstotliwościach Muzo.FM zagra Eska Rock. Ale by tak się stało, potrzebna jest decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Gdy tylko dostaniemy zgodę od KRRiT na zmianę nazwy, od razu zaczniemy nadawać na częstotliwościach Muzo.FM jako Eska Rock. Nawet jeśli nie zostanie sfinalizowana transakcja zakupu rozgłośni - zapowiadał Zbigniew Benbenek.

- Do biura KRRiT nie wpłynął wniosek spółki Muzo.FM w sprawie zmiany nazwy - poinformowała nas w poniedziałek rzeczniczka Rady Teresa Brykczyńska. Prezes spółki Muzo.FM Dariusz Grzywaczewski ani rzecznik Telewizji Polsat nie odpowiedzieli na nasze pytanie, kiedy wniosek w tej sprawie zostanie wysłany do KRRiT.

Z najnowszego badania Radio Track (wrzesień-listopad 2022) realizowanego przez pracownię Kantar Polska wynika, że udział Muzo.FM pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,5 proc. (rok temu w analogicznym okresie było to 0,6 proc.).

Dołącz do dyskusji: W Muzo.FM programy na żywo tylko w godz. 7-19. Nadal bez wniosku do KRRiT ws. zmiany nazwy

55 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lejdi
Frączek i jego wielkie strategie w pigułce.
Odeszła mu jedna osoba i "plany wzięły w łeb".
Spokojnie, za chwile przybędą ci przecież dwie "nowe", które brały udział w tej farsie od początku.
Dresy do góry!
120 1
odpowiedź
User
Ja
Decyzja biznesowa ale co by nie mówić to radio było/jest inne od pozostałych i części słuchaczy mogło się podobać, stacje rockowe trochę za ciężkie (antyradio, eskarock) do posłuchania np w pracy, rock radio gra tylko starą muzykę więc też nie do końca ok no i zasieg ograniczony a nie każdy może albo chce słuchać przez internet , eski rmfy trochę ogłupiające jak dla mnie, muzo fm dobrze się po prostu słuchało więc dziwi mnie niska słuchalność, oczywiście można mieć zarzut że muzyka w kółko ta sama ale w której stacji tak nie jest? Poza tym w muzo była interakcja ze słuchaczami a to wydaje się jest ok, oczywiście biznes wygrał i zobaczymy czy to jest dobra droga, sam kiedyś słuchałem eski rock przed ograniczeniem jego zasięgu i mi to pasowało teraz jakoś nie daję rady , może to się z czasem zmieni, udanego wtorku, ja jednak dziś jeszcze zostaję z muzo:)
83 0
odpowiedź
User
Hubert
Widać że KRRiT ma w głowie
Ustawę pilotową
I decyzję Macierewicza odnośnie mediów i reportażu czarno na białym siła kłamstwa
A zmiana z muzo na EskaRock i z EskaRock na nowe radio to nie w porządku
Plejka jest do 4 liter bo to mi już przypomina szafę RMF FM i Radio ZET
Poprzednia playlista była fajna
52 3
odpowiedź