SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MWC 2016: Huawei wprowadza GigaRadio, nadchodzi era 4.5G

Podczas targów Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie firma Huawei zaprezentowała rozwiązanie GigaRadio, które ma umożliwić realizację implementacji 4.5G na szeroką skalę.

Article

Rozpoczęcie wdrożeń komercyjnych sieci 4.5G w 2016 roku zainaugurowała konferencja "4.5G Industry Summit", która odbyła się podczas MWC 2016 i była poświęcona strategicznej współpracy w tym zakresie pomiędzy firmą Huawei a operatorami telekomunikacyjnymi z całego świata, w tym m.in. TeliaSonera z Norwegii, HKT z Hong Kongu, LG U+ z Korei Płd., P4 z Polski czy Viva z Kuwejtu.

Bob Cai, head of Huawei LTE Domain, ogłosił wprowadzenie GigaRadio – rozwiązania stacji bazowej o niewielkim rozmiarze, która ma ułatwić realizację globalnych wdrożeń komercyjnych sieci 4.5G na dużą skalę.

GigaRadio ma umożliwić zwiększenie możliwości przetwarzania o 50 proc. Huawei zapewnia, że dzięki produktom GiagRadio operatorzy telekomunikacyjni mogą budować sieci o przepustowości 1 Gbps, zapewniając użytkownikowi komunikację głosową i wideo w jakości HD, a także tworzyć nowe możliwości biznesowe, takie jak np. nowy standard LTE do obsługi środowiska IoT (Narrow Band Internet of Things, NB-IoT).

Huawei przewiduje, że GigaRadio będzie szeroko stosowane na całym świecie, ułatwiając wdrożenie 60 komercyjnych sieci 4.5G w 2016 roku.

Ponadto Ryan Ding, executive director, president of products & solutions w Huawei, zaproponował trzy podstawowe koncepcje dla sieci 4.5G: Gbps, Experience 4,0 i Connection+.

- 4.5G obejmuje wprowadzenie nowych terminali, usług i możliwości w ciągu najbliższych pięciu lat. Technologia ta ma na celu wsparcie dużych przepustowości, zmniejszenie opóźnień oraz ustanawianie rozległych połączeń, co z kolei stanowi silną podstawę do komercjalizacji sieci 5G. 4.5G stanowi jedyną drogę do powstania 5G na drodze ewolucji technologii LTE. Spodziewamy się, że 4G i 5G będą współistnieć ze sobą przez długi okres czasu. Operatorzy telekomunikacyjni nie powinni zaprzestać innowacyjnych działań w trakcie ewolucji do 5G, jeśli chcą zajmować znaczącą pozycję na rynku. Rewolucyjna sieć 4.5G pozwoli im na ochronę dalszych inwestycji poprzez realokację istniejącej infrastruktury i zasobów w celu zaoferowania wyższych prędkości transmisji danych i ulepszonego interfejsu użytkownika. 4.5G umożliwia również wdrożenie NB-IoT, szerokopasmowego rozwiązania trankinkowego oraz innych nowych technologii do istniejących już sieci, dzięki czemu operatorzy mogą w pełni zmaksymalizować ukryty potencjał w celu lepszej obsługi różnych sektorów gospodarki - powiedział Ding.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MWC 2016: Huawei wprowadza GigaRadio, nadchodzi era 4.5G

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lobuz
Trzeba zachować to w milczeniu jak chodzi o play który nie ma własnych nadajników !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
8 9
odpowiedź