SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Winnicki przenosi siedzibę MWE Networks na Cypr. Marcin Kowalski prezesem

Należąca do Michała Winnickiego Grupa MWE Networks przeniesie swoją siedzibę z Polski na Cypr. Winnicki skupi się na nowych obszarach działalności i rozwoju biznesu zagranicą, a nadzór nad segmentem telewizyjnym zostanie przekazany nowo powołanemu zarządowi grupy. Na jego czele stanie Marcin Kowalski.

Article

Na Cyprze mieścić się będzie siedziba holdingu MWE Networks, gdzie tworzone będą nowe obszary biznesu oraz rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Za to będzie odpowiedzialny bezpośrednio Michał Winnicki.

- Nasza działalność telewizyjna to biznes o olbrzymim potencjale i znajdujący się cały czas na wznoszącej trajektorii. Ja sam mam zamiar poświęcić swój czas i wysiłek na nowe, obiecujące projekty w branży gier video oraz AI przy równoczesnym, dalszym prowadzeniu działań typowo nadzorczych na segmentem telewizyjnym - komentuje Michał Winnicki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Winnicki wraz z rozszerzeniem swojej działalności powoła zarząd wszystkich spółek telewizyjnych z grupy MWE Networks w Polsce i Czechach. Prezesem zarządu zostanie Marcin Kowalski, a funkcję wiceprezesa otrzyma Karol Warda. Raportować będą do Winnickiego, będącego właścicielem spółek.

W ramach nowej struktury organizacyjnej Marcin Kowalski, oprócz kierowania pracą zarządu, będzie nadzorować piony dystrybucji, sprzedaży, finansów, techniki telewizyjnej i nadawczej oraz rozwoju biznesu. Z kolei Karol Warda będzie odpowiedzialny za obszar programowy, marketingowy i produkcyjny.

- Jestem niezmiernie dumny ze wszystkiego, co udało nam się osiągnąć w grupie MWE Networks. Po ponad 15 latach pracy w telewizji i po 10 latach nadawania własnych kanałów przekazuję kierowanie biznesem telewizyjnym w profesjonalne i zaufane ręce. Już teraz jesteśmy największą firmą telewizyjną spoza Warszawy, a w najbliższym czasie uruchomimy jeszcze 4 nowe kanały telewizyjne i jeszcze bardziej umocnimy swoją pozycję rynkową - komentuje Michał Winnicki - Zarówno Zarząd Grupy jak i ja sam, wierzymy w unikalne możliwości jakie dzięki rozwojowi nowych technologii otwierają się przed szeroko rozumianym rynkiem wideo oraz interaktywnej rozrywki. Wierzymy, iż w najbliższych kliku latach wykorzystamy ten potencjał - mówi Michał Winnicki.

Kim są Marcin Kowalski i Karol Warda?

Marcin Kowalski to ekspert branży płatnej telewizji. Wcześniej był m.in. członkiem zarządu spółki Kino Polska TV oraz tworzył polski oddział FOX International Channels. W ostatnim czasie współpracował z MWE Networks jako doradca zarządu.

Z kolei Karol Warda od ponad roku jest dyrektorem programowym kanałów telewizyjnych MWE Networks, a wcześniej był wicedyrektorem programowym i szefem autopromocji Telewizji Puls. Pracował też w Telewizji Polskiej oraz Polsacie.

MWE Networks to grupa spółek, które są nadawcami takich kanałów telewizyjnych, jak m.in.: Antena HD, TVC, Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold, Ultra TV 4K, Adventure, Top Kids, Junior Music, Home TV, Filmax, Xtreme TV i Golf Channel Polska. Prowadzi działalność nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i na Słowacji oraz w krajach bałtyckich.

Dołącz do dyskusji: Michał Winnicki przenosi siedzibę MWE Networks na Cypr. Marcin Kowalski prezesem

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lolik
A ktoś tu niedawno chwalił się że jest patriotą, płaci podatki w Polsce a teraz ucieczka na Cypr. Cyrk żenady dalej trwa.
odpowiedź
User
Michał
Pierwszy patriota Polski, syn emerytów, który w dniu kiedy wszystkie stacje telewizyjne protestowały przeciwko TVP i działaniom rządu PiS to jako jedyny nadawał reklamy twierdząc, że to jest dla niego szansa na „zaistnienie” na rynku. Na pewno działania te zapisały się w świadomości rynku. A teraz taka niespodzianka!
odpowiedź
User
Ger
Przecież Cypr ma umowę ekstradycyjną z Polską. ;)
odpowiedź