SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Myszką na targi pracy

5 i 6 marca odbędą się drugie Wirtualne Targi Pracy. Na stronach vortalu pracuj.pl będzie można na żywo porozmawiać z największymi pracodawcami. Jak na tradycyjnych targach pracy - kandydaci będą mogli otrzymać informacje o wybranych firmach (prezentacje multimedialne), wypełnić aplikację lub złożyć CV, poznać przykłady karier w firmie (wywiady), porozmawiać z pracodawcą na żywo (chat) albo podyskutować w jednym z tematycznych for dyskusyjnych, np. "kariera w firmie X", "przyszłość branży firmy Y", "praktyki w firmie Z".

WTP to jedyna tego typu impreza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie Środkowej. Na świecie tego typu wydarzenia organizowane są od kilku lat. Wirtualna przestrzeń targowa podzielona będzie na pokoje branżowe. Każdy kandydat szukający pracy zdecyduje, w jakim sektorze chciałby pracować. Potem będzie mógł np. porównać ofertę kilku firm z tego sektora. Oczywiście po opuszczeniu jednego pokoju można się udać do kolejnego. Kiedy targi organizowano po raz pierwszy - w marcu 2002r. - tłok na stronie www.targi.pracuj.pl był tak duży, że pracodawcy z trudem nadążali z odpowiadaniem na pytania internautów. - Kiedy planowaliśmy targi, spodziewaliśmy się maksymalnie 10-12 tys. odwiedzin naszych stron - wspomina Maciej Noga z Communication Partners. - Okazało się, że tą liczbę przekroczyliśmy jeszcze przed zakończeniem pierwszego dnia. W sumie odwiedzin było ponad 30 tysięcy.

Przeniesienie imprezy do internetu ułatwiło kontakt z pracodawcami mieszkańcom miast, w których zwykle nie odbywają się "prawdziwe" targi. - Mieszkam w Rzeszowie, do nas zwykle nie docierają zachodnie koncerny, więc przynajmniej w ten sposób zadam państwu swoje pytania - pisał do kilku firm Marek, który właśnie skończył polonistykę i szuka pracy.

Zadowolone były też osoby, które już pracują, myślą o zmianie firmy, ale nie mogą w godzinach pracy wyjść z biura na zwykłe targi. - Gdyby mój szef wiedział, że wychodzę z firmy na targi, bo planuję zmienić pracę, zwolniłby mnie od razu - przyznała Grażyna, która od dwóch lat pracuje jako telemarketer i teraz poszukuje pracy jako handlowiec. - Teraz mam na komputerze otwarte dwa okna, gdy ktoś wchodzi, przeskakuję do programu e-mailowego, gdy nie widzi, wracam na targi - dodała.

Przełamanie barier geograficznych było wygodne także dla pracodawców. W imieniu GE Power Controls Polska na pytania internautów odpowiadało czterech menedżerów. Pierwszy to Polak, ale dyrektor personalny na całą Europę. Przebywał w czasie targów w Barcelonie. Druga osoba - pochodząca z Belgii - znajdowała się w tym czasie w Łodzi. Pozostałe dwie (Niemiec i Polak) siedziały przed komputerami w Kłodzku. Targi odbędą się 5 i 6 marca na stronie www.targi.pracuj.pl. Ich patronem jest Onet.pl, Rzeczpospolita, Wprost Online i Eurostudent. Sponsorami są Ernst & Young, Andersen Business Consulting, Beiersdorf-Lechia, Grupa ING oraz Masterfoods Polska.

Dołącz do dyskusji: Myszką na targi pracy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl