SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na całym świecie rośnie sprzedaż gazet

W ubiegłym roku nakład gazet codziennych na całym świecie zwiększył się o ponad 2,5 procenta. Wzrosły również nakłady na reklamę w tym sektorze.

Na całym świecie rośnie sprzedaż gazet

Z najnowszych danych przedstawionych przez organizację World Association of Newspapers (WAN) wynika, że na przestrzeni ostatnich pięciu lat nakłady światowych gazet wzrosły o 9,39 procenta - informuje serwis Brand Republic.

Tymczasem dochody z reklam w światowej prasie codziennej w ubiegłym roku zwiększyły się o 0,86 procenta, a przez ostatnie pięć lat o 9,39 procenta.

Taka tendencja nie znalazła jednak swojego odzwierciedlenia w 15 państw europejskich m.in. na rynku brytyjskim, gdzie w ujęciu rocznym nakład gazet zmalał o 3,46 procenta, a dochody z reklam o 1,79 procenta oraz polskim.

Z danych WAN wynika również, że darmowe dzienniki stanowią obecnie prawie 7 procent nakładów prasy codziennej na całym świecie, podczas gdy w samej Europie wskaźnik ten jest dużo wyższy i wynosi 23 procent.

źródło: Brand Republic

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Na całym świecie rośnie sprzedaż gazet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl