SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tabletu do pracy mobilnej?

Nowoczesny tablet z klawiaturą i rysikiem może być znakomitym biznesowym rozwiązaniem, które sprawdzi się w mobilnej pracy. Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze nowego urządzenia, aby mieć pewność, że zapewni nam niezawodność i wydajność? Sprawdzamy je na przykładzie MatePad 11, najnowszego tabletu w ofercie Huawei.

Współcześni, wiecznie zagonieni pracownicy potrzebują innowacyjnych rozwiązań, które usprawnią zawodowe procesy. W dobie pandemii priorytety profesjonalistów uległy zmianie. Nie stronią od zdalnego czy hybrydowego trybu pracy, ale warunek konieczny to odpowiednie narzędzia pracy. 

Każdy pracownik chce wykonywać swoją pracę szybko, efektywnie i mobilnie. Jak wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom? Odpowiedzią jest tablet. Przyjrzyjmy się bliżej unikalnym cechom MatePad 11, czyli najnowszego tabletu w ofercie Huawei.

Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze tabletu do pracy:

•    Ekran doskonałej jakości, który nie powoduje dyskomfortu oczu.

MatePad 11 został wyposażony w zaawansowany ekran LCD (IPS) o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Jest to najnowsza generacja wyświetlaczy, która pozwala pracować dłużej bez wyraźnego odczucia zmęczonych oczu. Ekran urządzenia minimalizuje niekorzystny wpływ niebieskiego światła i migotania ekranu.
Ostatnimi czasy coraz więcej pracujmy zdalnie, więc zmienił się również sposób, w jaki komunikujemy się z naszymi współpracownikami. Ostatnio rosnącą popularnością cieszą się aplikacje do rozmów wideo. Co sprowadza się do tego, że dobry tablet musi oferować odpowiedniej klasy kamerę do wideokonferencji. Wspomniany już tablet Huawei dysponuje przednim aparatem o rozdzielczości 8 megapikseli, co w zupełności powinno wystarczyć do prowadzenia wideorozmów w dobrej jakości. Urządzenie dysponuje również zestawem 4 superczułych mikrofonów, a także 4-głośnikowym systemem audio od firmy Harman Kardon, który przyda nam się nie tylko podczas pracy, ale także podczas oglądania filmów, słuchania muzyki i grania.

•    Opóźnienia w pracy? Niewskazane. Tablet wykorzystywany w celach biznesowych musi szybko działać.

Czas to najwyższa wartość, o czym niewątpliwie można przekonać się w pracy. Warto wybrać sprzęt, który pozwoli na szybkie ładowanie się plików, poczty czy dokumentów. Wysoka częstotliwość odświeżania (120 Hz) umożliwi również wprowadzanie pisma odręcznego w czasie rzeczywistym. Tu warto zwrócić uwagę na MatePad 11, bo jego ekran zajmuje aż 86% powierzchni panelu, a 11-calowy wyświetlacz FullView otoczony cienkimi ramkami to wygoda dla oczu. Wspieranie łączności Wi-Fi 6 (AX) powoduje, że pracownicy mogą cieszyć się szybkim połączeniem w każdych warunkach. Sercem urządzenia jest wydajny i znany układ typu SoC od Qualcomm’a, czyli Snapdragon 865, dzięki czemu wszystkie aplikacje i multimedia działają płynnie i szybko.

•    Tablet powinien być lekki i poręczny, ale obraz i dźwięk muszą być świetnej jakości, a  bateria powinna trzymać jak najdłużej.

Jeśli pracownicy korzystają z niego biznesowo, tablet musi być praktycznego rozmiaru, a obudowa powinna być lekka. To doskonałe wsparcie mobilności. Komfort zwiększą też świetnej jakości ekran i głośniki. W MatePad 11 system stereo Harman Kardon zapewnia wrażenia multimedialne, które naprawdę robią wrażenie. Wyświetlanie kolorów na poziomie 16,7 miliona (matryca IPS) sprawi, że nie przegapimy żadnych detali. Doskonały ekran z żywą kolorystyką to świetne wsparcie pracy projektantów czy grafików. Przedstawiciele tej branży będą zadowoleni z użytkowania MatePad 11. Ważnym aspektem jest bateria tabletu. Tu jej pojemność wynosi 7250 mAh, co przekłada się na aż do 12 godzin pracy.

•    Innowacyjne akcesoria, które mogą wspierać pracę. Nowoczesnym rozwiązaniem jest rysik.

Praktyczny rysik jest przydatnym uzupełnieniem tabletu. Dzięki Huawei M-Pencil da się sprawnie zmienić odręczne treści w tekst cyfrowy. Istnieje też możliwość bezpośredniej pracy na dokumentach za pomocą ołówka Huawei M-Pencil, co jest bardzo intuicyjne i przydatne podczas edycji. Elegancki rysik jest idealnie wyważony: daje złudzenie używania prawdziwego ołówka. Jego precyzja i dokładność będą wsparciem pracy wszelkiego typu projektantów-wzrokowców, m. in. grafików, UX designerów, architektów, itp.

MatePad 11 jest zasilany przez autorski system operacyjny Huawei – HarmonyOS - który oferuje użytkownikom zestaw innowacyjnych funkcji, m. in. nowy Serwis Widżetów. Narzędzie to oferuje szybki dostęp do wybranych funkcji aplikacji bez konieczności ich uruchamiania. Przydatna jest również funkcja przenoszenia treści z offline’u do online’u. Tryb współpracy ułatwia interakcję między platformami HarmonyOS i Windows, wystarczy przeciągać i upuszczać pliki.

Podsumowując, przy zakupie tabletu do pracy mobilnej (lub hybrydowej) warto się upewnić, czy spełnia wszystkie niezbędne, stawiane mu warunki. Nie ma wątpliwości, że to narzędzie będzie świetnym partnerem do pracy mobilnej, jeżeli pracownicy efektywnie skorzystają z jego możliwości.