SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na czym Clinton zarobił kilkadziesiąt mln USD?

Bill Clinton, który opuszczał Biały Dom zadłużony po uszy, jest obecnie bardzo bogaty.

Dziennik "Washington Post" ujawnił, że były prezydent USA zarobił w ciągu ostatnich sześciu lat kilkadziesiąt milionów dolarów.

Na początku 2001 roku zadłużenie Billa i Hillary Clinton wynosiło dziesieć milionów dolarów. Były to głównie zaległe rachunki dla adwokatów, którzy bronili Clintona w związku z aferą Whitewater oraz skandalem Moniki Lewiński.

Od tego czasu sytuacja finansowa byłego prezydenta zmieniła się diametralnie. Wygłaszane na całym świecie wykłady przyniosły mu w ciągu ostatnich sześciu lat około 40 milionów dolarów dochodu.
 
Jedną czwartą tej kwoty Clinton zarobił w USA, gdzie miał dotychczas 79 płatnych wystąpień. Były prezydent przemawiał też 16 razy w Kanadzie, 11 razy w Australii, 10 Wielkiej Brytanii, a dziewięć - w Japonii.

W Stanach Zjednoczonych wykład Clintona kosztuje 150 tysięcy dolarów. Stawki zagraniczne są wyższe i dochodzą nawet do 300 tysięcy.

Za jeden wykład w Polsce były prezydent USA otrzymał 183 tysiące dolarów. Zarówno Bill jak i Hillary Clinton zarobili też po kilka milionów dolarów za napisane przez siebie książki.

Dokładana wartość majątku państwa Clintonów nie jest publicznie znana. Z deklaracji Hilary Clinton złożonej w amerykańskim Senacie wynika jednak, że zawiera się w przedziale od 10 do 50 milionów dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Na czym Clinton zarobił kilkadziesiąt mln USD?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl