SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

“Na Poważnie” - środowisko portalu wPolityce.pl ma miesięcznik

“Na Poważnie” - to nowy miesięcznik społeczno-polityczny, który wydało Stowarzyszenie Edukacji Medialnej i Społecznej im. Jana Liszewskiego. Redaktorem naczelnym tytułu, który w środę zadebiutował na rynku, został historyk prof. Jan Żaryn.

“Na Poważnie” - środowisko portalu wPolityce.pl ma miesięcznik

W piśmie znaleźć można teksty poświęcone historii i kulturze, a także takie działy jak “Z Polską w świat", "Polityka i ekonomia", "Edukacja i wychowanie" i "Wiara". W pierwszym podwójnym numerze czytelnicy znajdą m.in. tekst Stanisława Żaryna o śp. Lechu Kaczyńskim, rozmowę Jacka i Michała Karnowskich z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską czy "Raport o zagrożeniach wolności słowa" autorstwa Teresy Bochwic. “Na poważnie” oprócz wymienionych osób tworzą także Małgorzata Żaryn oraz Izabella Wierzbicka, która została sekretarzem redakcji. W miesięczniku znaleźć można rysunki Rafała Zawistowskiego, a okładkę zaprojektował Andrzej Krauze.

Magazyn ma objętość 136 stron, a jego format to 230x300 mm. Nakład pierwszego numeru wynosi 5 tys. egz. i ma charakter testowy. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, następne wydania będą miały większy nakład. Kolejny numer pojawi się w czerwcu. Być może będzie jeszcze podwójny ze względu na wakacje. Na pewno celem jest, w dość bliskiej perspektywie, wejście w rytm miesięczny - mówi Wirtualnemedia.pl Jacek Karnowski, prezes Stowarzyszenia Edukacji Medialnej i Społecznej im. Jana Liszewskiego, które zostało założone pod koniec ub.r. przez twórców portalu wPolityce.pl Organizacja skupia dziennikarzy, publicystów i działaczy kulturalnych (więcej na ten temat).

“Na Poważnie” nabyć można w salonach prasowych (z wyjątkiem tych należących do Kolportera) i w sklepie internetowym portalu wPolityce.pl. Cena miesięcznika to 13 zł. - Liczymy na sprzedaż większości nakładu. Już w tej chwili, po kilkunastu godzinach sprzedaży, można ją określić jako zaskakująco dobrą - mówi Karnowski.

Magazyn “Na Poważnie” to nie jedyny nowy miesięcznik na rynku traktujący o historii czy polityce. Jutro Presspublica wydaje pierwszy numer pisma “Uważam Rze Historia”. - Jest to zupełnie inny projekt, skupiony na historii. Nasz ma charakter społeczno-kulturalno-historyczny. Nie ma więc mowy o konkurencji, jest za to wzajemna życzliwość. Segment poważnych miesięczników ma jeszcze w mojej ocenie duże rezerwy - ocenia Jacek Karnowski.


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: “Na Poważnie” - środowisko portalu wPolityce.pl ma miesięcznik

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asia
Już kupiłam! czekam z niecierpliwością na przesyłkę. Bardzo się cieszę, że jest kolejny periodyk, którego autorom mogę ufać.
Życzę sukcesów
8 8
odpowiedź
User
Myślący
Ja jutro kupuję Uważam Rze historia :)
8 8
odpowiedź
User
ekspert
a ja kupię jutro nowy numer Newsweeka ;)
8 8
odpowiedź
User
Inny
A ja kupię pierogi, ale nie w tanim barze, tylko w markecie na promocji i odgrzeję w domu - bedzie znacznie taniej
8 8
odpowiedź
User
Korespondent
Jeżeli tak na poważnie, jak wlewatywie.pl, to Powarznie Pisać Trzeba Inaczej i autorom-cenzorom nie ufać, Michale Asiu Karnowska.
8 8
odpowiedź