SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

“Na Poważnie” - środowisko portalu wPolityce.pl ma miesięcznik

“Na Poważnie” - to nowy miesięcznik społeczno-polityczny, który wydało Stowarzyszenie Edukacji Medialnej i Społecznej im. Jana Liszewskiego. Redaktorem naczelnym tytułu, który w środę zadebiutował na rynku, został historyk prof. Jan Żaryn.

W piśmie znaleźć można teksty poświęcone historii i kulturze, a także takie działy jak “Z Polską w świat", "Polityka i ekonomia", "Edukacja i wychowanie" i "Wiara". W pierwszym podwójnym numerze czytelnicy znajdą m.in. tekst Stanisława Żaryna o śp. Lechu Kaczyńskim, rozmowę Jacka i Michała Karnowskich z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską czy "Raport o zagrożeniach wolności słowa" autorstwa Teresy Bochwic. “Na poważnie” oprócz wymienionych osób tworzą także Małgorzata Żaryn oraz Izabella Wierzbicka, która została sekretarzem redakcji. W miesięczniku znaleźć można rysunki Rafała Zawistowskiego, a okładkę zaprojektował Andrzej Krauze.

Magazyn ma objętość 136 stron, a jego format to 230x300 mm. Nakład pierwszego numeru wynosi 5 tys. egz. i ma charakter testowy. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, następne wydania będą miały większy nakład. Kolejny numer pojawi się w czerwcu. Być może będzie jeszcze podwójny ze względu na wakacje. Na pewno celem jest, w dość bliskiej perspektywie, wejście w rytm miesięczny - mówi Wirtualnemedia.pl Jacek Karnowski, prezes Stowarzyszenia Edukacji Medialnej i Społecznej im. Jana Liszewskiego, które zostało założone pod koniec ub.r. przez twórców portalu wPolityce.pl Organizacja skupia dziennikarzy, publicystów i działaczy kulturalnych (więcej na ten temat).

“Na Poważnie” nabyć można w salonach prasowych (z wyjątkiem tych należących do Kolportera) i w sklepie internetowym portalu wPolityce.pl. Cena miesięcznika to 13 zł. - Liczymy na sprzedaż większości nakładu. Już w tej chwili, po kilkunastu godzinach sprzedaży, można ją określić jako zaskakująco dobrą - mówi Karnowski.

Magazyn “Na Poważnie” to nie jedyny nowy miesięcznik na rynku traktujący o historii czy polityce. Jutro Presspublica wydaje pierwszy numer pisma “Uważam Rze Historia”. - Jest to zupełnie inny projekt, skupiony na historii. Nasz ma charakter społeczno-kulturalno-historyczny. Nie ma więc mowy o konkurencji, jest za to wzajemna życzliwość. Segment poważnych miesięczników ma jeszcze w mojej ocenie duże rezerwy - ocenia Jacek Karnowski.


 

Dołącz do dyskusji: “Na Poważnie” - środowisko portalu wPolityce.pl ma miesięcznik

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asia
Już kupiłam! czekam z niecierpliwością na przesyłkę. Bardzo się cieszę, że jest kolejny periodyk, którego autorom mogę ufać.
Życzę sukcesów
odpowiedź
User
Myślący
Ja jutro kupuję Uważam Rze historia :)
odpowiedź
User
ekspert
a ja kupię jutro nowy numer Newsweeka ;)
odpowiedź