SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na Wall Street spadki, Tesla 11 proc. w dół

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się przewagą spadków. Nasdaq stracił ponad 1 proc. z powodu rosnących rentowności papierów skarbowych. Kolejną słabą sesję zanotowała Tesla, która straciła ponad 11 proc. Była to dziewiąta z dziesięciu spadkowa sesja dla producenta samochodów elektrycznych.

tesla Article

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował o 0,11 proc. i wyniósł 33.241,56 pkt.

S&P 500 na koniec dnia spadł o 0,40 proc. i wyniósł 3.829,25 pkt.

Nasdaq Composite poszedł w dół o 1,38 proc. i zamknął sesję na poziomie 10.353,23 pkt.

„Pytanie o wielkość recesji w przyszłym roku pozostaje bez odpowiedzi. A w tym przypadku odpowiedź jest podyktowana przede wszystkim tym, o ile jeszcze Fed będzie musiał podnieść stopy procentowe, aby w końcu uporać się z uporczywą inflacją” – wskazywał Quincy Krosby, główny globalny strateg w LPL Financial.

Wśród inwestorów panują pozytywne nastroje w reakcji na wycofywanie w Chinach środków izolacyjnych związanych z Covid-19 i zniesieniem kwarantanny dla przybywających podróżnych. Władze Chin poinformowały, że nie będą od 8 stycznia 2023 r. poddawać kwarantannie przybywających do Chin podróżnych.

"Chiny wyraźnie pokazały, że kraj ten jest gotowy zrobić wielki krok naprzód w zakresie ponownego otwarcia gospodarki, którego światowa gospodarka rozpaczliwie potrzebuje. Mimo to oczekiwanie na zbyt wiele od rynków akcji w perspektywie krótko- i średniookresowej może być do połowy 2023 r. trochę naciągane" - powiedział Kunal Sawhney. dyrektor generalny Kalkine Group.

Indeks cen domów S&P/Case-Shiller, obrazujący ceny nieruchomości w 20 największych miastach Stanów Zjednoczonych, wzrósł w październiku o 8,6 proc. rdr i spadł o 0,8 proc. mdm. Analitycy spodziewali się, że indeks wzrośnie o 8,2 proc. rdr. Miesiąc wcześniej indeks wzrósł o 10,4 proc. rdr.

Zapasy amerykańskich hurtowników w listopadzie wzrosły o 1 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca - poinformował we wstępnym odczycie Departament Handlu. Oczekiwano +0,4 proc. Miesiąc wcześniej zapasy wzrosły o 0,6 proc., po korekcie z -0,5 proc.

Akcje Tesli spadły po doniesieniach Reutersa i „The Wall Street Journal”

Akcje Tesli spadły ponad 11 proc. po doniesieniach Reutersa i „The Wall Street Journal”, że firma przedłuża wstrzymanie produkcji w swojej fabryce w Szanghaju ze względu na wzrost liczby przypadków wśród załogi. Akcje Tesli spadły o około 65 proc. od początku roku i zbliżają się do największej w historii rocznej straty. Akcje firmy traciły przez ostatnie 9 z 10 sesji.

Linia lotnicza Southwest spadła o 6 proc. po tysiącach odwołanych lotów w weekend świąteczny, w obliczu problemów z ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Akcje chińskiego producenta samochodów elektrycznych Nio spadły o 6 proc. po obniżeniu prognozy dostaw na czwarty kwartał, podając, że pandemia Covid-19 w głównych chińskich miastach ograniczyła jego łańcuch dostaw.

Rentowność 10-letnich UST rosła o 10 pb. do 3,85 proc. Dochodowość 30-letnich rosła o 10 pb. do 3,93 proc. Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi -56 pb. Spread między amerykańskimi obligacjami 3-miesięcznymi a 10-letnimi wynosi obecnie -50 pb.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na luty są wyceniane po 80,80 USD za baryłkę, po wzroście o 1,5 proc., a lutowe futures na Brent zwyżkują o 1,7 proc. do 85,30 USD/b.

Dołącz do dyskusji: Na Wall Street spadki, Tesla 11 proc. w dół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl