SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na wojnie w Ukrainie zginęło już 39 dziennikarzy

Minister kultury Ukrainy Ołeksandr Tkaczenko poinformował w piątek, powołując się na dane Narodowego Związku Dziennikarzy, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło w wyniku działań wojennych 39 przedstawicieli tego zawodu.

Article

Tkaczenko nie sprecyzował, czy są w tej liczbie dziennikarze, którzy zgłosili się na front i polegli z bronią w ręku, czy też jedynie zabici na skutek ostrzałów i zamordowani przez rosyjskie wojsko.

„Życie 39 dziennikarzy zabrała nam Rosja od początku wojny zakrojonej na szeroką skalę. Przez 8 lat straciliśmy ich jeszcze więcej” – napisał minister na Telegramie.

„Dziś, w Dniu Pamięci o Poległych Dziennikarzach czcimy pamięć naszych bojowników na pierwszej linii frontu informacyjnego. Być dziś dziennikarzem, to być gotowym oddać życie, by cały świat dowiedział się prawdy” – dodał Tkaczenko. (https://tinyurl.com/2p9emf9s)

Portal Ukrainska Prawda przypomniał, że Dzień Pamięci o Poległych Dziennikarzach został na Ukrainie ustanowiony w 2007 roku i jest obchodzony w trzeci piątek września. Jego celem jest uczczenie pamięci pracowników mediów, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków służbowych. 16 września 2000 roku, za prezydentury Leonida Kuczmy, został porwany, a następnie zamordowany przez funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa założyciel Ukrainskiej Prawdy Heorhij Gongadze.

Dołącz do dyskusji: Na wojnie w Ukrainie zginęło już 39 dziennikarzy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl