SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadal rośnie przychód i liczba użytkowników Facebooka. Spada zysk

W I kwartale 2019 roku Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 15 miliardów dolarów, a zysk netto sięgnął 2,4 miliarda dolarów. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,4 miliarda.

Mark Zuckerberg, CEO FacebookaArticle

Przychód Facebooka sięgnął w I kwartale 2019 roku 15,08 miliarda dolarów. To o 26 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2018 (11,97 mld USD).

Przychód z reklam społecznościowego portalu wyniósł 14,91 miliarda dolarów, co oznacza wzrost również o 26 proc. w ujęciu rocznym. Urządzenia mobilne zapewniły serwisowi ok. 93 proc. całego przychodu z reklam (wobec ok. 91 proc. w I kw. 2018 r.).

W tle gigantyczna kara

Facebook zanotował w I kwartale bieżącego roku zysk netto w wysokości 2,43 miliarda dolarów, w porównaniu do 4,99 miliarda dolarów zysku w I kwartale roku 2018 (-51 proc.).

Firma tłumaczy, że spadek ten to efekt odpisu w wysokości 3 miliardów dolarów związany ze śledztwem prowadzonym przez amerykańską Federalną Komisję Handlu (FTC).

Chodzi o porozumienie zawarte w 2011 r. między firmą Zuckerberga a FTC. Facebook zobowiązał się do wdrożenia rozwiązań, które miały poprawić ochronę prywatności użytkowników, a ich dane miały nie być przekazywane innym firmom bez wyrażenia zgody. Od tego czasu jednak wybuchła afera Cambridge Analytica (bez wiedzy użytkowników dane ponad 50 mln osób zostały wykorzystane do manipulacji politycznych), a we wrześniu 2018 r. doszło do wycieku danych 29 mln ludzi. 

Grzywna dla Facebooka może być najwyższą w historii karą nałożoną przez FTC na spółkę technologiczną.

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka na koniec marca br. wynosiła 2,38 miliarda - o 8 proc. więcej w skali roku. Również o 8 proc. wzrosła liczba osób codzienne odwiedzających portal - do 1,56 miliarda. Facebook nie podał ile osób korzysta z jego mobilnej odsłony.

Facebook szacuje także, że z całej rodziny jego produktów, w tym Facebooka, Instagrama, WhatsAppa i Messengera, każdego miesiąca korzysta ok. 2,7 miliarda ludzi na świecie, a ponad 2,1 miliarda ludzi przynajmniej jednej z tych usług używa codziennie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nadal rośnie przychód i liczba użytkowników Facebooka. Spada zysk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl