SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nadchodzi XIV Finał WOŚP

-Zachodnie gwiazdy muzyki i sportu oraz liczna Polonia dołączy do zbliżającego się Finału Orkiestry - mówi nam Jerzy Owsiak.

W niedzielę 8 stycznia 2006 odbędzie się XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Tegoroczny Finał to 250 zamkniętych imprez, 1400 sztabów, 120 tysięcy wolontariuszy. Zostaną zorganizowane co najmniej 24 sztaby zagraniczne w USA, Kanadzie, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemczech, Austrii i Egipcie.

Już teraz na stronie www.aukcje.wosp.org.pl trwa licytacja przedmiotów przekazanych przez znane postacie muzyki (m.in. gitara Santany, koszulka z autografem Jeana Michela Jarre'a), sportu (piłka z autografem Jerzego Dudka, rękawice bokserskie Dariusza Michalczewskiego z podpisem mistrza, piłka z autografami członków drużyn Panathinaikosu Ateny i Olimpiakosu Pireus) i polityki (niedoszły moherowy kapelusz premiera Marcinkiewicza).

Jak co roku, akcja relacjonowana będzie w TVP2, Telewizji Polonia oraz przez radiową Jedynkę i Internet. Przez cały czas trwania transmisji przekazywane będą informacje o zebranych pieniądzach. Do studia zaproszeni zostaną goście, eksperci medyczni i wolontariusze. Będzie dużo muzyki oraz specjalna niespodzianka przygotowana przez Jurka Owsiaka. Pierwsze wejście w telewizyjnej Dwójce o 10:10.

Niemalże co roku podczas Finału WOŚP ustanawiany jest nowy rekord w zbiórce pieniędzy. Podczas dotychczasowych 13 Finałów zebrano w sumie 64 miliony dolarów. Za tę kwotę Fundacja WOŚP zakupiła blisko 17 tysięcy urządzeń medycznych. Oznacza to, że statystycznie, każdego dnia do polskiego szpitala "wjeżdżają" ponad 3 urządzenia kupione przez WOŚP. Ponadto Fundacja prowadzi pięć ogólnopolskich nowoczesnych programów medycznych.

Tymczasem trwa proces sądowy wytoczony przez WOŚP fundacji Lux Veritas, właścicielowi Telewizji Trwam związanej z Radiem Maryja. W 2004 roku Telewizja Trwam kilkukrotnie nadała reportaż z festiwalu rockowego Przystanek Woodstock. Festiwal organizowany jest przez Fundację WOŚP jako dar dla wolontariuszy za ich pomoc podczas Finałów. Zdaniem Fundacji, film szkaluje dobre imię WOŚP. W reportażu można usłyszeć m.in., że Przystanek jest "śmiertelnym zagrożeniem dla młodzieży", ponieważ nieletnim sprzedawany jest alkohol, rozpowszechniane są narkotyki, zaś "namioty pełne są fanów diabła".

- Psy szczekają, karawana jedzie dalej - komentuje sprawę Jurek Owsiak. - My po prostu robimy swoje i to jest najlepsza odpowiedź dla wszelkiego rodzaju przeciwników.

Jak WOŚP odbierana jest na świecie? Czym Fundacja zajmuje się pomiędzy Finałami? Czy Polacy są skłonni do pomagania innym tylko od święta? Zapraszamy na rozmowę z Jurkiem Owsiakiem - kliknij.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nadchodzi XIV Finał WOŚP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl