SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nadzieja polskiej fonografii za 9,99 zł

12 lutego 2007 do sprzedaży trafiła kompilacyjna płyta debiutujących artystów z Krakowa.

Album „Z serca Galicji” dystrybuowany jest w kilkudziesięciu tysiącach kiosków i punktów sprzedaży RUCH za 9,99 zł.
 
„Z serca Galicji” to  projekt młodych, debiutujących artystów, z których kilkoro jest pod stałą opieką Ministerstwa Kultury. Płyta zawiera utwory wykonawców pochodzących z terenu dawnej Galicji czyli Krakowa i okolic. Muzyka zawarta na płycie to mieszanka śwetnych pop-rockowych kompozycji  z niebanalnymi aranżacjami i wspaniałych interpretacji wokalno-instrumentalnych. To bardzo zróżnicowana płyta pokazująca niezwykłe możliwości młodych wykonawców, budzących już teraz ogromne zainteresowanie mediów. Pierwszy singiel pt. "jakie masz plany" promujący tę wyjątkową płytę, dotarł do pierwszej dziesiątki wielu radiowych list przebojów.
 
Płyta ta jest efektem ponad dwuletniej pracy około pięćdziesięciu muzyków, którzy wzięli udział w tym projekcie. 99,9 % muzyki zawartej na tej płycie to dzieło Artystów. Pozostała jedna setna to pętle rytmiczne i brzmienia syntezatorów.
 
Na płycie udziela się również wielu znanych już w bardzo różńych środowiskach muzyków, m.in. Paweł Mąciwoda - obecny perkusista The Scorpions, Piotr Sokołowski - gitarzysta ZIYO, Vitalij Iwanow - saksofonista, obecny członek składu, który koncertuje z zespołem Ich Troje w USA, a także słynne smyczkowe Violarium Trio, uczniowie Krzysztofa Pendereckiego. W kilku utworach na basie zagrał Jacek Bielecki, zwykle wiolonczelista na koncertach Piotra Rubika, w kilku innych zaś na perkusji prezentuje swoje umiejętności Sławek Puka, obecny w składzie koncertowym Moniki Brodki.
Swój debiut nagraniowy przedstawiają również m.in. Kaja Karaplios, która zajęła II miejsce podczas castingu na wokalistkę Blue Cafe w noworocznej "Szansie Na Sukces" oraz zwyciężyła w „Szansie Na Sukces” z Ewą Bem oraz Jakub Prachowski - finalista międzynarodowego konkursu SONG OF THE YEAR. Płyta zawiera również przebój „tango S.O.S.” wykonywany przez supergrupę Que Passa, która dzięki tej piosence wywalczyła III miejsce Debiutów Festiwalu OPOLE 2006. Na płycie znajdziemy również nagrania zespołu Jacka Dewódzkiego - Revolucja, oraz Alergenu - zwycięzcy Przeglądu Kapel Studenckich organizowanego przez Fundację Samorządu studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kolejnych wykonawców przedstawimy niebawem.
 
Track Lista:
1. Train De Luxe – ‘make your soul play’
2. Oregano – ‘i can’t live without you’
3. Que Passa – ‘tango S.O.S.’ (przebój OPOLE 2006)
4. Alergen – ‘summer 69’
5. Magda Kasprzyk – ‘jakie masz plany’ (przebój list radiowych)
6. Revolucja – ‘to nie był dobry rok’
7. Oregano –‘dlaczego jutro przychodzi dzisiaj’
8. Jakub Prachowski – ‘life is grey’
9. Generał Bas – ‘stop and say’
10.Kaja Karaplios – ‘nie mam nic’ 
11.Oregano – ‘w pogoni (za tym snem)’
12.Que Passa – ‘my love is for you’
13.Kasia Malenda - 'zabić nudę' (na basie gościnnie Paweł Mąciwoda - Scorpions)
14.Alergen – ‘porozmawiaj z nią’
15.Kasia Weredyńska – ‘patrząc przez okno’
16.Monotyp – ‘otwórz oczy’.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nadzieja polskiej fonografii za 9,99 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl