SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nagroda dla „Gazety Wyborczej” za strategię odnawialnych subskrypcji cyfrowych

„Gazeta Wyborcza” została uhonorowana nagrodą WAN-IFRA European Digital Media Awards za strategię subskrypcyjną. Zespół dostał nagrodę Member's Choice w kategorii Best Paid Content Strategy.

Wnętrze redakcji „Gazety Wyborczej” w WarszawieArticle

Członkowie stowarzyszenia WAN-IFRA w internetowym głosowaniu nagrodzili wydawcę za autoodnawialne subskrypcje treści na Wyborcza.pl. Konkurs organizuje światowe stowarzyszenie wydawców mediów WAN-IFRA. Wyborcza.pl została nagrodzona za projekt „Sell smarter: get more subscribers, earn more, reduce churn”.

To program, który miał na celu zwiększanie udziału subskrypcji autoodnawialnych w ogólnej liczbie prenumerat cyfrowych "Gazety Wyborczej". Działania w tym zakresie prowadził zespół odpowiedzialny za prenumeraty cyfrowe we współpracy m.in. z działami IT, UX, analiz oraz redakcją dziennika, kierowany przez Danutę Bregułę.

- Cieszymy się, ponieważ to wyróżnienie od branży, ludzi pracujących w mediach, którzy są świadomi, jak karkołomną operacją jest przeprowadzenie zasadniczej zmiany modelu subskrypcyjnego w zaledwie rok. Dzięki tej operacji czujemy się zdecydowanie silniejsi i lepiej przygotowani do nieoczekiwanych wyzwań 2020 roku - komentuje Breguła.

 

Zwycięzcy WAN-IFRA European Digital Media Awards zostali ogłoszeni w czwartek, 23 kwietnia br. 7 z 9 laureatów to przedstawiciele mediów ze Skandynawii. Zespół Agory jest jedynym polskim zespołem wśród zwycięzców.

Na koniec ub.r. z systemu cyfrowych subskrypcji „Gazety Wyborczej” korzystało 218 tys. użytkowników, o 47,5 tys. więcej niż rok wcześniej. Przeciętny przychód miesięczny od subskrybenta, który kupił ofertę bezpośrednio na Wyborcza.pl, wynosił 14 zł. Kilka dni temu Agora podała, że w czasie epidemii koronawirusa liczba subskrybentów cyfrowych „GW” zwiększyła się o 20 tys. do ponad 240 tys.

Z danych ZKDP wynika, że w lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 80 661 egz., o 12,6 proc. mniej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Nagroda dla „Gazety Wyborczej” za strategię odnawialnych subskrypcji cyfrowych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Artur
Cóż.... Zostały im tylko nagrody.... A tacy byli przemądrzali...
odpowiedź
User
Tok
Pracowników zwalniają, kolejne tytuły zamykają, kredyty zawiesza ją, ale są świetni i biorą nagrody
odpowiedź