SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Włodkowska, Surmiak-Domańska, Gałczyńska i Godusławski w finale Nagrody im. Dariusza Fikusa

Katarzyna Włodkowska, Katarzyna Surmiak-Domańska, Magdalena Gałczyńska i Bartek Godusławski znaleźli się w finale tegorocznej Nagrody im. Dariusza Fikusa. Ogłoszenie zwycięzcy bądź zwycięzców nastąpi w nieustalonym jeszcze terminie, jest to uzależnione od rozwoju pandemii koronawirusa.

Article

W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 100 publikacji, lecz kapituła w głosowaniu wyłoniła i zakwalifikowała do finału cztery nazwiska finalistów. Są nimi: Magdalena Gałczyńska za cykl publikacji pt. „Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości” w portalu Onet.pl, Bartek Godusławski za cykl tekstów w „Dzienniku Gazecie Prawnej” o Marianie Banasiu oraz Katarzyna Włodkowska i Katarzyna Surmiak- Domańska za cykl tekstów w „Gazecie Wyborczej” o Marku Lisińskim.

- To moja druga nominacja w tym konkursie - przypomniała na Facebooku Katarzyna Włodkowska.

Nie wiadomo, kiedy odbędzie się gala, podczas której zostanie wręczona nagroda zwycięzcy lub zwycięzcom. Wszystko zależy od tego, kiedy unormuje się sytuacja epidemiologiczna. Do tego momentu zwycięskie nazwisko (lub nazwiska) zna wyłącznie adwokat Jacek Stefański, który jest depozytariuszem werdyktu kapituły.

W kapitule nagrody w tym roku zasiedli: Leszek Będkowski („Polityka”), Bogusław Chrabota („Rzeczpospolita”), Marcin Dzierżanowski („Wprost”), Łukasz Fikus (syn Dariusza Fikusa), Krzysztof Jedlak („Dziennik Gazeta Prawna”) , Marcin Lewicki (Press Club Polska), Piotr Mucharski („Tygodnik Powszechny”), Paweł Siennicki („Polska The Times”), Bartosz Węglarczyk (Onet.pl) i Rafał Zakrzewski („Gazeta Wyborcza”).

Nagroda jest przyznawana jest za tekstowy materiał dziennikarski, opublikowany w prasie lub w internecie w poprzednim roku. Zwycięzca otrzymuje dyplom oraz 10 000 zł. Partnerem Nagrody jest Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol.

Laureatami ubiegłorocznej edycji Nagrody im. Dariusza Fikusa byli Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki za cykl tekstów w „Dzienniku Gazecie Prawnej” o imporcie antracytu z Donbasu.

Nagroda im. Dariusza Fikusa została ustanowiona w 1997 roku przez redakcję "Rzeczpospolitej". W 2009 rodzina red. Fikusa odebrała nagrodę gazecie i od 2011 roku przyznawana jest przez Press Club Polska.

Dołącz do dyskusji: Włodkowska, Surmiak-Domańska, Gałczyńska i Godusławski w finale Nagrody im. Dariusza Fikusa

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bolek Pif-Paf
A gdzie, kurde Najsztub i Durczok.
odpowiedź