SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nagrody dla dziennikarzy - publicystów prawnych wręczone

22 czerwca odbyło się spotkanie finalistów konkursu dla dziennikarzy - publicystów prawnych, organizowanego przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie, Izbę Notarialną w Warszawie oraz dziennik 'Gazeta Prawna'.

W tym roku nie została przyznana nagroda główna. Jury zdecydowało o przyznaniu trzech równorzędnych wyróżnień.

Pierwsze z nich, za cykl artykułów upowszechniających wiedzę z zakresu prawa budowlanego, otrzymała Iwona Sysik z miesięcznika Murator. Drugie otrzymała Anna Kobierska z Tygodnika Koneckiego, za bezkompromisowość, konsekwencję i odwagę w ukazywaniu patologii w działaniach władzy. Trzecie równorzędne wyróżnienie trafiło do Łukasza Dulowskiego z tygodnika Przełom, za cykl artykułów popularyzujących wiedzę prawną.

Konkurs ma na celu popularyzowanie problematyki prawa i praworządności, zwalczanie zjawisk patologicznych w życiu publicznym i gospodarczym, inspirowanie mediów do podejmowania tych zagadnień, a także promowanie autorów pism niespecjalistycznych, podejmujących w mediach problematykę prawną. W trakcie prac jury zwracało uwagę szczególnie na prace autorów upowszechniających w ubiegłym roku w sposób rzetelny – w różnorodnych formach dziennikarskich – tematykę prawa i praworządności oraz przedstawiających właściwie instytucje prawne - podano w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nagrody dla dziennikarzy - publicystów prawnych wręczone

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl