SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nagrody im. Fikusa

Marszałek i Jurecki - laureatami nagrody im. Fikusa

Anna Marszałek - dziennikarka "Rzeczpospolitej" i Jerzy Jurecki - twórca "Tygodnika Podhalańskiego" otrzymali tegoroczne nagrody im. Dariusza Fikusa. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w środę w Warszawie.

Nagrody, co roku, przyznaje redakcja "Rzeczpospolitej" "za sukces w dziedzinie mediów, z uwzględnieniem zasad etyki zawodowej i wysokich standardów moralnych".

Laureatów wybiera niezależne jury. Główna nagroda to 25 tys. zł w każdej z dwóch kategorii. Nagrody wręczył w zastępstwie chorego redaktora naczelnego "Rz" Macieja Łukasiewicza jego zastępca, Jan Skórzyński.

W 2003 r. do nagrody w kategorii Twórcy mediów, oprócz Jureckiego, nominowani byli: prezes Axel Springer Wiesław Podkański za prowadzenie "Newsweeka", założyciel i szef Katolickiej Agencji Informacyjnej Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny "Przekroju" Piotr Najsztub oraz prezes "Gazety Pomorskiej", największego dziennika regionalnego w Polsce, Marek Trzebiatowski.

W drugiej kategorii - Twórcy w mediach, oprócz Marszałek, nominowani byli Barbara Włodarczyk - autorka cyklu dokumentalnego "Szerokie tory" emitowanego w telewizyjnej Jedynce, współtwórca Faktów TVN Tomasz Lis, dziennikarz ekonomiczny TVN 24 Roman Młodkowski i komentator "Rzeczpospolitej" Bronisław Wildstein.

Nagroda gazety przyznawana jest po raz siódmy. Dariusz Fikus był redaktorem naczelnym "Rzeczpospolitej" od 1989 r. aż do śmierci - w marcu 1996 r. W poprzednich latach nagrody otrzymali: Maria Wiernikowska, Renata Gorczyńska, Włodzimierz Kalicki, Katarzyna Janowska i Piotr Mucharski. Od dwóch lat nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach. Laureatami w kategorii Twórcy mediów byli Jerzy Baczyński i Mariusz Walter, a w kategorii - Twórcy w mediach: Irena i Jerzy Morawscy, Wojciech Jagielski.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nagrody im. Fikusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl